• Konkurz do muzikálu JOZEF A JEHO ZÁZRAČNÝ FAREBNÝ PLÁŠŤ - tanečníci; termín: 13. 3. 2021

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre vyhlasuje konkurz na obsadenie pripravovanej inscenácie Tim Rice – Andrew Lloyd Webber: Jozef a jeho zázračný farebný plášť. HĽADÁME 5 TANEČNÝCH PÁROV (MUŽI, ŽENY) VO VEKU 18 – 30 ROKOV

  17. 2. 2021

 • Konkurz do muzikálu JOZEF A JEHO ZÁZRAČNÝ FAREBNÝ PLÁŠŤ - obsadenie postáv; nový termín: 11. 3. a 12. 3. 2021

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre vyhlasuje konkurz na obsadenie pripravovanej inscenácie Tim Rice – Andrew Lloyd Webber: Jozef a jeho zázračný farebný plášť na obsadenie postáv JOZEF, ROZPRÁVAČKA, FARAÓN, HERECKÁ COMPANY

  17. 2. 2021

 • Nahliadnite do publikácií DAB

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v rámci svojich vzdelávacích a kultúrnych aktivít pripravuje rôzne publikácie, ktoré sa venujú histórii DAB, jeho významným výročiam, udalostiam, či osobnostiam. Ponúkame možnosť nahliadnuť do vybraných publikácií, ktoré je možné zakúpiť v pokladnici DAB

  25. 1. 2021

 • DAB aj počas pandémie ponúka zaujímavý program a pripravuje nové inscenácie

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre ponúka svojim divákom zaujímavý program aj v čase, keď pre pandémiu muselo svoju budovu zatvoriť. Chystá online uvedenie viacerých inscenácií zo svojho súčasného repertoáru, ponúka viaceré relácie a súťaže z virtuálneho programu Spolu VYHRÁME a pokračuje aj v príprave novej edukatívnej hry i výpravného muzikálu.

  20. 1. 2021

 • Navždy opustil dlhoročný herec Divadla Andreja Bagara v Nitre Zoltán Hlaváč

  S hlbokým zármutkom sme prijali správu, že v nedeľu 3. januára 2021 nás navždy opustil náš divadelný kolega a priateľ, dlhoročný herec Divadla Andreja Bagara v Nitre, Zoltán Hlaváč.

  8. 1. 2021

 • Uvádzame do života publikáciu Nežná.nr

  Predstavujeme vám publikáciu Nežná.nr, ktorú počas Noci divadiel uvádza DAB slávnostne do života. Prostredníctvom dobových fotografií, materiálov a faktov dokumentuje udalosti Novembra ’89 v Nitre.

  20. 11. 2020

 • OTVÁRAME DIVADELNÚ KNIŽNICU

  Čo je to Divadelná knižnica pri Divadle Andreja Bagara? Sídli a funguje v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Je zameraná na dramatické texty (drámy, komédie, tragédie, divadelné scenáre), odbornú divadelnú literatúru. Vo svojej zbierke má približne 6000 titulov. Je jedinou knižnicou na Slovensku špecializovanou na divadlo a drámu mimo Bratislavy. Naše služby veľmi často vyhľadávajú študenti Univerzity Konštantína filozofa v Nitre, Súkromného konzervatória, nitrianskych gymnázií, bežná verejnosť, ale aj amatérske súbory z celého kraja.

  18. 11. 2020

 • Divadlo Andreja Bagara sa opäť otvorí pre svojich divákov

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre uvítalo rozhodnutie pandemickej komisie, na základe ktorého môže od pondelka 16. novembra opätovne otvoriť svoje scény divákom. Vďaka uvoľneniu opatrení môžu divadlá zaplniť svoje hľadiská do 50 percent ich celkovej kapacity.

  16. 11. 2020

 • Divadlo Andreja Bagara sa pripojí k Noci divadiel, predstaví novú publikáciu i Divadelnú knižnicu

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa aj tento rok zapojí do podujatia Noc divadiel, ktoré sa uskutoční v sobotu 21. novembra. Podobne ako ďalšie slovenské divadlá, aj to nitrianske sústredí svoj program v čase pandémie ochorenia COVID-19 do virtuálneho priestoru.

  16. 11. 2020

 • Online program DAB

  Pozrite si online relácie Divadla Andreja Bagara v Nitre, ktorý sme pre našich divákov pripravili v rámci programu Spolu VYHRÁME.

  25. 10. 2020

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.