Klub priateľov DAB

Darujte nám vaše 2% - my vám darujeme 100% zážitok!

Milí priatelia divadla a umenia,

Klub priateľov DAB je občianske združenie, ktoré funguje pri Divadle Andreja Bagara v Nitre od roku 2002 a podporuje predovšetkým vznik nových inscenácií – a to vďaka 2% z vašich daní a vďaka pravidelnej podpore od našich darcov.

Práve tieto príspevky nám umožňujú, aby sme v Divadle Andreja Bagara v Nitre mohli realizovať nielen technicky a umelecky náročnejšie inscenácie, ale aj rôzne vzdelávacie projekty pre deti a mládež, výstavy či zaujímavé diskusie.

Budeme veľmi poctení, ak sa rozhodnete podporiť divadelné umenie aj tento rok. Neberieme to ako samozrejmosť, preto sa vám v Divadle Andreja Bagara odvďačíme vstupenkami na naše divadelné predstavenia v divadelnej sezóne 23/24 v hodnote vašich darovaných 2% alebo 3% (v prípade dobrovoľníkov) z vašich zaplatených daní.

 

AKO NA TO?

Ak podávate daňové priznanie sami, len vypíšete údaje (nájdete ich nižšie) do daňového priznania. Ak ste zamestnanec, požiadate zamestnávateľa, aby vám vyhotovil “Potvrdenie
o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti
“ a vyplníte nasledujúci dokument „Vyhlásenie“ a zašlete oba dokumenty (Potvrdenie + Vyhlásenie) na váš príslušný daňový úrad najneskôr do 30.4. 2023. 

 

Vo "Vyhlásení" nezabudnite zaškrtnúť políčko súhlasu so zaslaním údajov, aby sme Vám v divadelnej sezóne 23/24 mohli ponúknuť vstupenky na divadelné predstavenia z nášho repertoáru v adekvátnej hodnote.

 

Ak chcete ako dobrovoľník poukázať 3% z dane, priložíte „Potvrdenie o vykonaní dobrovoľníckej činnosti“.

 

AK STE FYZICKÁ OSOBA 

Ak ste fyzická osoba, podávate daňové priznania prostredníctvom „Daňového priznania typu A (online)“ alebo „Daňového priznania typu B (online)“.

 

DO KEDY MÁTE ČAS? 

Ak ste zamestnanec, potvrdenie je potrebné vypýtať do 15.2. 2023 a následne dokumenty odoslať do 30.4. 2023. Ak ste SZČO, dokumenty je potrebné poslať do 31.3. 2023.

 

 

NAŠE ÚDAJE
Klub priateľov DAB
Svätoplukovo nám. 4, 95053 Nitra
Občianske združenie
IČO: 37867415

 

Finančným príspevkom podľa vašich možností pre Klub priateľov DAB aj cez darcovský portál DARUJME.sk

Ten umožňuje darcom bezpečné, transparentné a jednoduché darovanie.

ĎAKUJEME VÁM ZA VAŠU PRIAZEŇ A PODPORU!

    


Kontakt na manažérku Klubu priateľov DAB

  • Ing. Stanislava Coková
  • +421 914 340 604
  • stanislava.cokova@dab.sk

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami