Klub priateľov DAB

Darujte nám vaše 2% – my vám darujeme 100% zážitok!

Milí priatelia divadla a umenia,

Klub priateľov DAB je občianske združenie, ktoré funguje pri Divadle Andreja Bagara v Nitre od roku 2002 a podporuje predovšetkým vznik nových inscenácií - a to vďaka 2% z vašich zaplatených daní a vďaka príspevkom od našich darcov. Práve tieto príspevky nám umožňujú, aby sme v DAB v Nitre mohli realizovať nielen technicky a umelecky náročnejšie inscenácie, ale aj rôzne vzdelávacie projekty pre deti a mládež, výstavy či zaujímavé diskusie. V roku 2022 Klub priateľov DAB vďaka tejto podpore pomohl realizovať inscenácie Láska, sex a dane, Kutlochy, Rozsobáše a jubilejnú 100. reprízu pôvodného slovenského muzikáluOkrem uvedených inscenácií sa nám podarilo podporiť realizáciu akcií určených pre našich najmenších divákov – deň detí v DAB a Mikulášsky večer spojený s krstom našich Audiorozprávok .

Budeme veľmi poctení, ak sa rozhodnete podporiť divadelné umenie aj tento rok.

AKO NA TO?

Ak podávate daňové priznanie sami, len vypíšete údaje (nájdete ich nižšie) do daňového priznania. Ak ste zamestnanec, požiadate zamestnávateľa, aby vám vyhotovil „ Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti “ a vyplníte nasledujúci dokument „ Vyhlásenie “ a zašlite oba dokumenty (Potvrdenie + Vyhlásenie) na váš príslušný daňový úrad najneskôr do 30. 4. 2023. 

Vo "Vyhlásení" nezabudnite zaškrtnúť políčko súhlasu so zaslaním údajov, aby sme Vám v divadelnej sezóne 23/24 mohli ponúkuť vstupenky na divadelné predstavenia z nášho repertoáru v adekvátnej hodnote.

 

Ak chcete ako dobrovoľník poukázať 3% z dane, priložíte „ Potvrdenie o vykonaní dobrovoľníckej činnosti “.

Ak ste fyzická osoba, podávate daňové priznania prostredníctvom „ Daňového priznania typu A (online) “ alebo „ Daňového priznania typu B (online) “.

Ak ste zamestnanec, potvrdenie je potrebné vypýtať do 15. 2. 2023 a následne dokumenty odoslať do 30. 4. 2023. Ak ste OSVČ, dokumenty je potrebné poslať do 31. 3. 2023.

 

NAŠE ÚDAJE
Klub priateľov DAB
Svätoplukovo nám. 4, 95053 Nitra
Občianske združenie
IČO: 37867415

 

Finančným príspevkom podľa vašich možností pre Klub priateľov DAB  aj cez darcovský portál  DARUJME.sk

Ten umožňuje darcom bezpečné, transparentné a jednoduché darovanie.

ĎAKUJEME VÁM ZA VAŠU PRIAZEŇ A PODPORU!

    


Kontakt na manažérku Klubu priateľov DAB

  • Ing. Stanislava Coková
  • + 421 904200304
  • stanislava.cokova@dab.sk

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami