• KONKURZ / TANEČNÍČKA a TANEČNÍK

  Riaditeľ DAB v Nitre vypisuje konkurz na pozíciu do tanečnej zložky v pripravovanom muzikáli „NA SKLE MAĽOVANÉ“

  21. 5. 2024

 • KONKURZ / HEREC a HEREČKA

  Riaditeľ DAB v Nitre vypisuje konkurz na pozíciu HEREC/HEREČKA.

  21. 5. 2024

 • Divadlo Andreja Bagara ponúkne na Deň detí rozprávkový muzikál,detskú recepciu aj stretnutie s hercami

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) pripravilo na Deň detí bohatý program, ktorý poteší nielen malých divákov, ale aj ich rodičov a starých rodičov. V sobotu 1. júna pre rodiny s deťmi ponúkne rozprávkový muzikál, slávnostnú detskú recepciu a stretnutie s obľúbenými hercami.

  20. 5. 2024

 • DAB už pripravuje novú sezónu,viaceré hry ustúpia novým inscenáciám

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre finišuje s prípravou novej divadelnej sezóny 2024/2025. Aby sa vytvorilo priestor pre nové inscenácie, viaceré hry musia byť z aktuálneho repertoáru vyradené. Po viac ako siedmich rokoch a vyše 120 reprízach pôjde do derniéry muzikál Povolanie pápež. Po desiatkach repríz sa DAB a jeho diváci rozlúčia aj s komédiou Láska, sex a dane a tiež s inscenáciami Pomlčka a Nevesta, alebo Zdá sa, že hrmí.

  16. 5. 2024

 • Divadlo Andreja Bagara má za sebou úspešné hosťovanie  v pražských divadlách

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre odohralo v máji v českých divadlách dvojicu úspešných predstavení, ktoré pripravil Slovenský inštitút v spolupráci so Slovenským veľvyslanectvom v Českej republike. Pri príležitosti 20. výročia vstupu Českej a Slovenskej republiky do Európskej únie odohralo DAB 10. mája v divadle Hybernia hudobnú inscenáciu Zlatá lýra a o deň neskôr, 11. mája v divadle Kolowrat predstavenie Nádej zomiera posledná.

  16. 5. 2024

 • Divadlo Andreja Bagara v Nitre pripravuje inscenáciu Mordorys

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre ponúkne 24. mája vo svojom Štúdiu premiéru inscenácie Mordorys. Hra v réžii Romana Poláka, ktorý stojí aj za divadelnou adaptáciou, ponúkne napínavý príbeh na pomedzí detektívneho thrilleru a eko-komédie. Ako konštatujú tvorcovia, diváci sa môžu tešiť na výraznú ženskú hrdinku a nečakané zápletky, ktoré hra prináša. Nevšedná hra je adaptáciou románu Cez kosti mŕtvych pluh svoj veď poľskej nositeľky Nobelovej ceny za literatúru Olgy Tokarczuk

  16. 5. 2024

 • POMLČKA ALEBO SPOJOVNÍK? 

  Vzdelávací program pripravený  k inscenácii Pomlčka. Edukačné aktivity a diskusie pre študentov SŠ a VŠ  o spoločnej česko-slovenskej histórii, kultúre a identite,  ale aj o spoločných výzvach do budúcnosti.

  13. 5. 2024

 • INSCENÁCIA ZLATÁ LÝRA V PRAŽSKOM DIVADLE HYBERNIA

  Divadlo Andreja Bagara hosťuje už 10. mája 2024 v pražskom Divadle Hybernia.

  6. 5. 2024

 • Na javisku DAB môžu diváci vidieť a počuť významného operného speváka Šimona Svitka

  Diváci Divadla Andreja Bagara sa môžu zoznámiť s umením významného operného speváka, barytonistu Šimona Svitka. Vidieť ho môžu v niektorom s predstavení muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť, kde v úlohe Jakuba alternuje Jána Galloviča. 

  24. 4. 2024

 • DAB pripravuje v spolupráci s NSK rozsiahle modernizačné projekty

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pripravuje v spolupráci s Nitrianskym samosprávnym krajom (NSK) rozsiahle projekty zamerané na modernizáciu divadelnej budovy i javiskovej techniky. Prípravou projektov sa na spoločnom rokovaní zaoberal predseda NSK Branislav Becík a riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

  23. 4. 2024

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami