• DAB začalo s prípravou komédie Láska, sex a dane

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo tento týždeň s prípravou inscenácie Láska, sex a dane. Slovenská premiéra divadelnej komédie, ktorá sa stala diváckym hitom troch desaťročí v Amerike, Kanade, Indii a v pätnástich krajinách Európy je v Nitre naplánovaná na 28. januára 2022.

  3. 12. 2021

 • DAB uviedlo v piatok 26. novembra neverejnú premiéru inscenácie Nádej zomiera posledná, herci si v nej vyskúšali viaceré umelecké profesie

  Divadelná adaptácia minútových grotesiek maďarského autora Istvána Örkénya je úsmevnou groteskou s prvkami kabaretu a čierneho humoru. Hra prináša posolstvo o tom, že na všetky ťaživé situácie sa dá dívať s humorom a ľahkosťou.

  24. 11. 2021

 • Divadlo Andreja Bagara počas Noci divadiel sprístupní inscenácie zo svojho archívu

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa aj tento rok zapojí do Noci divadiel. Pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu však svoj pôvodný program zmenilo. Snahou divadla bolo v čase prudkého nárastu chorých ochrániť svojich divákov, hercov i ďalších zamestnancov, ktorí v tomto období pripravujú novú inscenáciu Nádej zomiera posledná.

  19. 11. 2021

 • Priestor pred budovou DAB bude krajší, na jar ho ozvláštni systém sedení SQUARE SEEDS

  Priestor pred budovou Divadla Andreja Bagara (DAB) na Svätoplukovom námestí ozvláštnia na jar SQUARE SEEDS. Ide o nevšedné dizajnové objekty, ktoré na slnkom rozpálenej ploche námestia ponúknu oázy príjemného posedenia v tieni zelene. Zároveň budú aj oázami súčasného umenia a dizajnu.

  25. 10. 2021

 • Začali sme pripravovať inscenáciu Nádej zomiera posledná

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo s prípravou novej inscenácie Nádej zomiera posledná. Ide o adaptáciu poviedok maďarského autora Istvána Örkénya Minútové grotesky. Úsmevná hra s prvkami kabaretu a čierneho humoru hovorí o našej každodennosti, neúspechoch, absurdite života a vytrvalej viere, že raz bude lepšie.

  19. 10. 2021

 • ASDO upozorňuje na nejasné pandemické opatrenia pre umelcov

  Podľa predsedu Asociácie Slovenských Divadiel a Orchestrov Jaroslava Dóczyho sa v Európe riešia problémy, o ktorých sa na Slovensku zatiaľ ani nediskutuje.

  6. 10. 2021

 • PREVÁDZKOVÝ PORIADOK DIVADELNEJ KNIŽNICE

  Čo je to Divadelná knižnica pri Divadle Andreja Bagara? Sídli a funguje v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Je zameraná na dramatické texty (drámy, komédie, tragédie, divadelné scenáre), odbornú divadelnú literatúru. Vo svojej zbierke má približne 6000 titulov. Je jedinou knižnicou na Slovensku špecializovanou na divadlo a drámu mimo Bratislavy. Naše služby veľmi často vyhľadávajú študenti Univerzity Konštantína filozofa v Nitre, Súkromného konzervatória, nitrianskych gymnázií, bežná verejnosť, ale aj amatérske súbory z celého kraja.

  18. 9. 2021

 • DAB presúva premiéru muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť na októbrový termín

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre sa pre zhoršujúcu pandemickú situáciu rozhodlo presunúť plánovanú premiéru muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť z 24. septembra na neskorší, októbrový, termín. Divadlo zároveň zrušilo aj ďalšie predstavenia, ktoré mali byť odohraté v priebehu septembra.

  14. 9. 2021

 • Predstavujeme novú divadelnú sezónu 2021/2022

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre ponúkne svojim divákom v novej divadelnej sezóne 2021/2022 štvoricu nových inscenácií. Úvod bude patriť slávnemu muzikál od Andrewa Lloyda Webbera a Timea Ricea Jozef a jeho zázračný farebný plášť v réžii Petra Oravca. Nová sezóna ponúkne aj úsmevnú grotesku Nádej zomiera posledná, ktorú bude režírovať herec DAB Peter Oszlík a bláznivú komédiu Láska, sex a dane v réžii Svetozára Sprušanského. Poslednou inscenáciou sezóny bude hra Kutlochy od Slavky Civáňovej v réžii Natálie Deákovej, ktorá rozpovie príbehy povestnej nitrianskej divadelnej ubytovne.

  25. 8. 2021

 • Riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy sa stal novým predsedom Asociácie Slovenských Divadiel a Orchestrov

  Asociácia Slovenských Divadiel a Orchestrov (ASDO) má nové vedenie. Zvolili si ho členovia Valného zhromaždenia ASDO, ktoré sa konalo tento týždeň (13. 7.) v Mestskom divadle Žilina. Novým predsedom asociácie sa stal riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre Jaroslav Dóczy. Podpredsedníčkou je Lucia Potokárová a členom predsedníctva je aj bývalý predseda ASDO Július Klein. Členmi dozornej rady asociácie sú Zuzana Hekel, Ján Hanzo a József Czajlik. Ako informovala ASDO, na hlasovaní sa osobne, online, prípadne s poverením zúčastnilo 91,3 percenta jej členov.

  16. 7. 2021

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.