• Slávny muzikál Povala si budú môcť diváci pozrieť a vypočuť po prvýkrát v slovenskom jazyku

  Nitra, 2. 11. 2023: Kultový maďarský muzikál, ktorý vo svojom domovskom divadle Vígszínház dosiahol viac ako tisíc repríz a videlo ho už viac ako milión divákov, budú môcť diváci Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre vidieť po prvýkrát v slovenskom jazyku. Premiéru rodinného muzikálu Povala v réžii Matúša Bachynca uvedie DAB vo svojej Veľkej sále už 10. novembra.

  2. 11. 2023

 • DAB pripravuje k inscenácii Pomlčka aj unikátnu výstavu dobových reportážnych fotografií

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre v piatok 20. októbra uvedie premiéru inscenácie Pomlčka. V réžii Ivety Ditte Jurčovej vzniká v koprodukcii DAB a Horáckého divadla Jihlava. Rozpráva príbeh o rozdelení Československa pred 30 rokmi.

  10. 10. 2023

 • DAB pripravuje kultový maďarský muzikál Povala

  Divadlo Andreja Bagara (DAB v Nitre) začalo čítacími skúškami prípravu maďarského kultového rozprávkového muzikálu Povala, ktorý bude v réžii Matúša Bachynca po prvýkrát uvedený v slovenskom preklade (Peter Kováč) a prebásnení (Ján Štrasser). Nové rodinné predstavenie prinesie vtipný príbeh o jednom vlámaní, dvoch zaľúbencoch a štyroch duchoch hľadajúcich lepší svet, ktorý si obľúbili už celé generácie divákov a diváčok.

  27. 9. 2023

 • Pomlčka ponúkne česko-slovenský príbeh o rozdelení aj o nezmyselnosti hraníc

  Prvou premiérou v novej divadelnej sezóne 2023/2024 bude v Divadle Andreja Bagara (DAB) inscenácia POMLČKA. V réžii Ivety Ditte Jurčovej vzniká v koprodukcii DAB a Horáckého divadla Jihlava pri príležitosti 30. výročia rozpadu Československa. Príprava inscenácie sa začala v jihlavskom divadle, neskôr sa tvorivý tím presťahoval do Nitry a skúšky pokračujú v DAB. Premiéra inscenácie je naplánovaná na 20. októbra v Štúdiu DAB.

  26. 9. 2023

 • DAB má za sebou bohatú a úspešnú divadelnú sezónu

  Slovenskú klasiku, hudobnú inscenáciu, komédiu aj hru pre náročných divákov ponúklo divákom Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre počas sezóny 2022/2023, ktorá dostala podtitul Krehká identita. Jej súčasťou bola aj inscenácia, pri príprave ktorej dalo DAB šancu mladým tvorcom z VŠMU.

  21. 7. 2023

 • Riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy bol opätovne zvolený za predsedu Asociácie slovenských divadiel a orchestrov

  Riaditeľ Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre Jaroslav Dóczy sa stal staronovým predsedom Asociácie slovenských divadiel a orchestrov (ASDO). Asociácia v súčasnosti združuje 19 divadiel, dve filharmónie, Štátnu operu, Štátny komorný orchester Žilina a tri fyzické osoby. Na ďalšie dvojročné funkčné obdobie ho zvolilo valné zhromaždenie ASDO počas festivalu Dotyky a spojenia v Martine.

  18. 7. 2023

 • Divadlo Andreja Bagara ponúkne na Deň detí pesničky, rozprávku a veľa darčekov

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) po viacročnej prestávke vynútenej pandémiou opäť pripravilo deťom na ich sviatok bohatý program. Pripojí sa ním k celomestským oslavám Medzinárodného dňa detí, ktoré sa konajú v sobotu 3. júna.

  26. 5. 2023

 • Divadlo Andreja Bagara v Nitre pripravuje novú inscenáciu Domov

  Inscenácia Domov je adaptáciou pozoruhodného románu Máriusa Kopcsaya. S jemne absurdným humorom rozpráva príbeh o jednom nenápadnom osude a o neschopnosti adaptovať sa na meniaci sa svet bláznivých deväťdesiatych rokov.

  26. 5. 2023

 • Made in Czechoslovakia opäť prinesie do Nitry úspešné inscenácie slovenských a českých divadiel

  Po trojročnej prestávke sa do Nitry opäť vracia prehliadka úspešných titulov českých a slovenských divadiel Made in Czechoslovakia. Dramaturgia podujatia sa tento rok zamerala na prezentáciu hudobných titulov, ktoré mapujú tvorbu a osudy známych osobností z oblasti populárnej hudby.

  4. 5. 2023

 • Citlivé vzkriesenie Bratislavskej lýry

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre uviedlo predstavenie, ktoré ani autor Marián Amsler nedokáže zaradiť medzi známe divadelné žánre. Ani názov veľa nenapovie, hoci Zlatá lýra veľmi pripomína Bratislavskú lýru, teda festival populárnej hudby z nedávnej minulosti. A to sme už blízko k odhaleniu záhady, pretože pod názvom Zlatá lýra sa skutočne ukrýva spomienka na lákavý a kedysi oslavovaný bratislavský hudobný festival Bratislavská lýra. Nie je to typické divadelné dielo, ale ani iba koncert či prehliadka populárnych skladieb, je to skôr obraz politickej reality, na pozadí ktorej v 20. stor. žilo česko-slovenské umenie. A keďže sa autor nevyhol ani humoru, celý útvar sa približuje ku kabaretu, kde sa strieda hudba s hovoreným slovom.

  12. 4. 2023

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami