• Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Muzikály a hudobno-dramatické diela DAB

  Špeciálne pre študentov hudobno-dramatických odborov konzervatórií, ale aj pre milovníkov muzikálov prinášame kolekciu bulletinov venovanú najobľúbenejším muzikálovým hitom a hudobno-dramatickým dielam nášho divadla: Fidlikant na streche, Adam Šangala či Kabaret, ale aj mnohé ďalšie... Práve tieto bulletiny sú okrem zaujímavých informácii o dielach a tvorcoch bohaté aj na množstvo fotografií z inscenácií.

  5. 5. 2020

 • Divadlo Andreja Bagara ponúka svojim divákom nový program plný zaujímavostí

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre rozšíri svoj bohatý online program o nové aktivity. K vysielaným záznamom inscenácií, čítaniam rozprávok pre deti, zverejňovaní divadelných kvízov a ďalším aktivitám, pribudol aj Krátky slovník divadelného jazyka. K nemu sa čoskoro pripojí aj nový formát Divadelná hiSTORY.

  3. 5. 2020

 • Online program Divadla Andreja Bagara v Nitre zaujal, pritiahol tisícky divákov

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo ponúkať svojim divákom online program na internete takmer okamžite potom, ako si epidémia ochoreniaCOVID-19 vynútila zrušenie predstavení a zatvorenie budovy.

  2. 5. 2020

 • Krajčírske dielne Divadla Andreja Bagara v Nitre budú plniť rúškomat

  V krajčírskych dielňach Divadla Andreja Bagara (DAB) boli v priebehu súčasnej koronakrízy vyrobené tisícky ochranných rúšok. Divadlo ich vzápätí distribuovalo tam kde ich bolo najviac treba.

  29. 4. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Historické osobnosti na doskách DAB

  Čo má spoločné Svätopluk, Báthoryčka a Štefánik? Osudy týchto historických postáv sme spracovali na javisku DAB v Nitre. V ďalšej sérii bulletinov inscenácií z dielne DAB Vám predstavujeme vybrané historické postavy, ktoré sa objavili na doskách nášho divadla. Pre študentov a pedagógov ponúkame takto v rámci sekcie divadlosrd.com aj pohľad do histórie a na osudy známych osobností spracované v literárnych, dramatických a hudobno-dramatických dielach.

  28. 4. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Slovenská klasika II

  Pre študentov, pedagógov a priateľov divadla prinášame ďalšiu časť divadelných bulletinov z dielne DAB. Tento výber sme opäť venovali dielam a autorom slovenskej klasiky, ktoré boli uvedené na doskách DAB v Nitre. Bulletiny okrem odborných informácii o diele a autorovi prinášajú tiež vzácne dobové fotografie osobností nášho divadla a danej inscenácie.

  22. 4. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Moderná dráma

  Zverejňujeme ďalšiu časť bulletinov inscenácii DAB v Nitre. Tento krát ponúkame výber známych diel modernej drámy a literatúry 20. storočia. Veríme, že táto aktivita v rámci programu DAB Spolu VYHRÁME pomôže najmä študentom a pedagógom stredných škôl a gymnázií a poteší milovníkov divadla.

  15. 4. 2020

 • DAB pracuje aj v čase epidémie, divadelná budova sa pravidelne dezinfikuje

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pracuje aj v čase, keď sú jeho priestory pre epidémiu ochorenia COVID-19 zatvorené. Aby mohli zamestnanci jednotlivých oddelení DAB bezpečne pracovať, priestory divadla sa pravidelne dezinfikujú. Komplexné čistenie používaných priestorov DAB prebieha pravidelne ráno i popoludní.

  15. 4. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Svetová klasika

  V rámci programu DAB Spolu VYHRÁME zverejňujeme najmä pre študentov, pedagógov, ale aj milovníkov divadla ďalšiu časť bulletinov k inscenáciám, ktoré sme na našich scénach uviedli. Tento krát sme sa zamerali na výber známych dramatických a literárnych diel zo svetovej klasiky. Príjemné čítanie

  7. 4. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: William Shakespeare

  Vážení diváci, milí študenti, pedagógovia, v rámci programu DAB Spolu VYHRÁME zverejňujeme najmä pre študentov, pedagógov, ale aj milovníkov divadla ďalšiu časť bulletinov k inscenáciám, ktoré sme na našich scénach uviedli. Tento krát sme sa zamerali na tragédie, komédie a romance Williama Shakespeara a ako bonus uvádzame bulletin z inscenácie Zaľúbený Shakespeare, kde sa dozviete informácie o Shakespearovej dobe a alžbetínskom divadle

  31. 3. 2020

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami