• Na javisko Divadla Andreja Bagara v Nitre sa vracia obľúbený muzikál Povolanie pápež

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre po viacročnej prestávke vracia na svoje javisko divácky mimoriadne úspešný muzikál Povolanie pápež. Predstavenie, ktoré má za sebou viac ako 90 repríz, môžu diváci opäť uvidieť už 10. a 12. septembra. V aktuálnom obsadení muzikálu uvidia aj nových hercov, ktorí posilnili divadelný umelecký súbor.

  31. 8. 2022

 • DAB počas prázdnin otvára svoje zákulisie deťom

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa úplne nezatvára ani počas divadelných prázdnin. Svoje zákulisie pravidelne sprístupňuje deťom z letných táborov, ktoré sa tak dozvedia mnohé zaujímavosti o fungovaní divadla a javiskovej techniky.

  19. 8. 2022

 • Umelecký súbor DAB má nového šéfa, divadlo posilnilo aj dramaturgickú zložku

  Tvorivý tím Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre má nové posily. Na miesto šéfa umeleckého súboru nastúpil režisér Matúš Bachynec. Do divadla prichádza aj dramaturgička Martina Mašlárová.

  15. 8. 2022

 • DAB sa stalo súčasťou platformy Dramox, ponúkne cez ňu online inscenácie

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre sa stalo súčasťou streamovacej platformy DRAMOX.SK. Dramox ponúka online divadelné inscenácie českých i slovenských divadiel. Prvou hrou, ktorú DAB prostredníctvom www.dramox.sk divákom ponúka je predstavenie Štefánik - slnko v zatmení autorky a režisérky Evy Borušovičovej. Už začiatkom júla by mala pribudnúť inscenácia Jánošík v réžii Rastislava Balleka a postupne ďalšie hry z archívu DAB.

  9. 6. 2022

 • Žofia Martišová si prevezme Cenu Nitrianskeho samosprávneho kraja

  Dlhoročná členka umeleckého súboru Divadla Andreja Bagara v Nitre, divadelná a filmová herečka Žofia Martišová získa za celoživotné zásluhy v oblasti divadelného a filmového umenia Cenu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Z rúk predsedu NSK Milana Belicu si ju prevezme v Koncertnej sále Župného domu v Nitre vo štvrtok 9. júna.

  8. 6. 2022

 • Po pandemickej prestávke sme pre našich najmladších divákov opäť pripravili Deň detí

  Po dvojročnej pandemickej prestávke Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre opäť pripravilo pre svojich najmenších divákov tradičný Deň detí v divadle. Ponúkne deťom rozprávku, stretnutie s hercami i slávnostnú recepciu.

  27. 5. 2022

 • Divadlo Andreja Bagara bude súčasťou Divadelných prechádzok

  Históriu Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre a mnohé zaujímavosti z dejín nitrianskeho divadelníctva ponúkne podujatie, ktoré sa bude konať 14. mája a v rámci Noci múzeí a galérii. Komentovanú prehliadku s názvom Divadelné prechádzky organizuje Divadelný ústav. V Nitre sa začne v sobotu o 16. hodine na Ulici 7. pešieho pluku pred Starým divadlom Karola Spišáka. Záujemcov bude ulicami Nitry sprevádzať lektorka a autorka nitrianskej časti projektu Divadlené prechádzky Slavka Civáňová.

  11. 5. 2022

 • Dizajnové sedenie Square Seeds už slúži Nitranom

  V priestore pred Štúdiom Divadla Andreja Bagara (DAB) na Svätoplukovom námestí sú už osadené dizajnové objekty Square Seeds. DAB tak spoločne s Nitrianskou komunitnou nadáciou a spoločnosťou Foxconn ukončilo projekt, ktorého výsledkom sú tieto nevšedné moduly. Ich úlohou je poskytnúť na slnkom rozpálenej ploche námestia oázy príjemného posedenia v tieni zelene. Zároveň sú aj oázami súčasného umenia a dizajnu.

  2. 5. 2022

 • Divadlo Andreja Bagara získalo špeciálnu cenu Atlas

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre získalo špeciálne environmentálne ocenenie Atlas 2022. DAB ju v piatok 22. apríla udelila Nadácia VÚB za inscenáciu Kým nastane ticho. Divadlo dostalo cenu Atlas 2022 v kategórii Osveta.

  22. 4. 2022

 • Inscenácia Kutlochy v DAB ponúkne nevšedný pohľad do vnútra hereckej komunity

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre finišuje s prípravou inscenácie Kutlochy. Okrem historiek z legendárnej nitrianskej hereckej ubytovne prinesie hra predovšetkým nevšedný pohľad do sveta divadla i celých hereckých generácií, ktoré v Kutlochoch bývali, tvorili, prežívali svoje lásky, túžby či vnútorné konflikty s dobou, v ktorej žili. Zobrazí tiež zlomové historické obdobia (vojnový Slovenský štát, 50. roky, august 1968, normalizácia, november 1989, rozdelenie Československa, bizarné 90. roky) tak, ako ich prežívali umelci v kontexte svojich súkromných osudov a vzťahov.

  20. 4. 2022

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami