• Divadelná sezóna 22/23 má názov KREHKÁ IDENTITA

  Sezóna 2022/2023 s témou KREHKÁ IDENTITA je o nás. O našej minulosti aj súčasnosti, o tom, kým sme, kým sme boli, kým by sme chceli byť...

  14. 9. 2022

 • Nová divadelná sezóna 22/23 práve začína

  Aj veľké osobnosti odchádzajú, no v našej pamäti ostávajú živé. Kráľovná Alžbeta II. či pápež Ján Pavol II. sú mená, ktoré pozná každý. Sú nositeľmi silných príbehov, celý život slúžili verejným záujmom, ich kroky sledoval svet. Ich poslanie bolo ich povolaním.

  10. 9. 2022

 • Na javisko Divadla Andreja Bagara v Nitre sa vracia obľúbený muzikál Povolanie pápež

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre po viacročnej prestávke vracia na svoje javisko divácky mimoriadne úspešný muzikál Povolanie pápež. Predstavenie, ktoré má za sebou viac ako 90 repríz, môžu diváci opäť uvidieť už 10. a 12. septembra. V aktuálnom obsadení muzikálu uvidia aj nových hercov, ktorí posilnili divadelný umelecký súbor.

  31. 8. 2022

 • DAB počas prázdnin otvára svoje zákulisie deťom

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa úplne nezatvára ani počas divadelných prázdnin. Svoje zákulisie pravidelne sprístupňuje deťom z letných táborov, ktoré sa tak dozvedia mnohé zaujímavosti o fungovaní divadla a javiskovej techniky.

  19. 8. 2022

 • Umelecký súbor DAB má nového šéfa, divadlo posilnilo aj dramaturgickú zložku

  Tvorivý tím Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre má nové posily. Na miesto šéfa umeleckého súboru nastúpil režisér Matúš Bachynec. Do divadla prichádza aj dramaturgička Martina Mašlárová.

  15. 8. 2022

 • DAB sa stalo súčasťou platformy Dramox, ponúkne cez ňu online inscenácie

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre sa stalo súčasťou streamovacej platformy DRAMOX.SK. Dramox ponúka online divadelné inscenácie českých i slovenských divadiel. Prvou hrou, ktorú DAB prostredníctvom www.dramox.sk divákom ponúka je predstavenie Štefánik - slnko v zatmení autorky a režisérky Evy Borušovičovej. Už začiatkom júla by mala pribudnúť inscenácia Jánošík v réžii Rastislava Balleka a postupne ďalšie hry z archívu DAB.

  9. 6. 2022

 • Žofia Martišová si prevezme Cenu Nitrianskeho samosprávneho kraja

  Dlhoročná členka umeleckého súboru Divadla Andreja Bagara v Nitre, divadelná a filmová herečka Žofia Martišová získa za celoživotné zásluhy v oblasti divadelného a filmového umenia Cenu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Z rúk predsedu NSK Milana Belicu si ju prevezme v Koncertnej sále Župného domu v Nitre vo štvrtok 9. júna.

  8. 6. 2022

 • Po pandemickej prestávke sme pre našich najmladších divákov opäť pripravili Deň detí

  Po dvojročnej pandemickej prestávke Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre opäť pripravilo pre svojich najmenších divákov tradičný Deň detí v divadle. Ponúkne deťom rozprávku, stretnutie s hercami i slávnostnú recepciu.

  27. 5. 2022

 • Divadlo Andreja Bagara bude súčasťou Divadelných prechádzok

  Históriu Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre a mnohé zaujímavosti z dejín nitrianskeho divadelníctva ponúkne podujatie, ktoré sa bude konať 14. mája a v rámci Noci múzeí a galérii. Komentovanú prehliadku s názvom Divadelné prechádzky organizuje Divadelný ústav. V Nitre sa začne v sobotu o 16. hodine na Ulici 7. pešieho pluku pred Starým divadlom Karola Spišáka. Záujemcov bude ulicami Nitry sprevádzať lektorka a autorka nitrianskej časti projektu Divadlené prechádzky Slavka Civáňová.

  11. 5. 2022

 • Dizajnové sedenie Square Seeds už slúži Nitranom

  V priestore pred Štúdiom Divadla Andreja Bagara (DAB) na Svätoplukovom námestí sú už osadené dizajnové objekty Square Seeds. DAB tak spoločne s Nitrianskou komunitnou nadáciou a spoločnosťou Foxconn ukončilo projekt, ktorého výsledkom sú tieto nevšedné moduly. Ich úlohou je poskytnúť na slnkom rozpálenej ploche námestia oázy príjemného posedenia v tieni zelene. Zároveň sú aj oázami súčasného umenia a dizajnu.

  2. 5. 2022

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami