• DAB uvítalo otvorenie divadiel, zatiaľ pripravuje dve predstavenia

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre uvítalo rozhodnutie krízového štábu o znovu otvorení divadiel a ďalších kultúrnych zariadení. Aj napriek tomu, že prijaté opatrenia nedovoľujú nábeh na režim pred pandémiou ochorenia COVID-19, DAB je pripravené po dlhých týždňoch otvoriť svoje dvere divákom. Zatiaľ pripravuje dve predstavenia.

  19. 5. 2020

 • Príprava inscenácie Láska slečny Elliotovej napreduje, po skúškach cez internet hrajú herci s ochrannými štítmi

  Pandémia ochorenia COVID-19 výrazne zasiahla do fungovania Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre i do prípravy najnovšej inscenácie. Hra s názvom Láska slečny Elliotovej od spisovateľky Jane Austinovej v réžii Ľubomíra Vajdičku mala byť poslednou premiérou v jubilejnej 70. sezóne DAB. Divadlo ju plánovalo uviesť koncom apríla, pandémia ochorenia COVID-19 však všetko zmenila. Prvé uvedenie hry preto muselo byť presunuté až na začiatok septembra.

  12. 5. 2020

 • DAB dostalo darom z UKF ochranné štíty, herci v nich budú nacvičovať novú inscenáciu

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre získalo darom z Katedry informatiky UKF v Nitre 20 ochranných štítov, ktoré využijú herci DAB počas skúšania novej inscenácie. Ochranné štíty odovzdal divadlu doc. Štefan Koprda zamestnanec katedry informatiky a vedúci projektu INNO3D, v rámci ktorého boli štíty vyrobené. UKF na oplátku dostalo od DAB ochranné rúška ušité v divadelných dielňach.

  5. 5. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Muzikály a hudobno-dramatické diela DAB

  Špeciálne pre študentov hudobno-dramatických odborov konzervatórií, ale aj pre milovníkov muzikálov prinášame kolekciu bulletinov venovanú najobľúbenejším muzikálovým hitom a hudobno-dramatickým dielam nášho divadla: Fidlikant na streche, Adam Šangala či Kabaret, ale aj mnohé ďalšie... Práve tieto bulletiny sú okrem zaujímavých informácii o dielach a tvorcoch bohaté aj na množstvo fotografií z inscenácií.

  5. 5. 2020

 • Divadlo Andreja Bagara ponúka svojim divákom nový program plný zaujímavostí

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre rozšíri svoj bohatý online program o nové aktivity. K vysielaným záznamom inscenácií, čítaniam rozprávok pre deti, zverejňovaní divadelných kvízov a ďalším aktivitám, pribudol aj Krátky slovník divadelného jazyka. K nemu sa čoskoro pripojí aj nový formát Divadelná hiSTORY.

  3. 5. 2020

 • Online program Divadla Andreja Bagara v Nitre zaujal, pritiahol tisícky divákov

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo ponúkať svojim divákom online program na internete takmer okamžite potom, ako si epidémia ochoreniaCOVID-19 vynútila zrušenie predstavení a zatvorenie budovy.

  2. 5. 2020

 • Krajčírske dielne Divadla Andreja Bagara v Nitre budú plniť rúškomat

  V krajčírskych dielňach Divadla Andreja Bagara (DAB) boli v priebehu súčasnej koronakrízy vyrobené tisícky ochranných rúšok. Divadlo ich vzápätí distribuovalo tam kde ich bolo najviac treba.

  29. 4. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Historické osobnosti na doskách DAB

  Čo má spoločné Svätopluk, Báthoryčka a Štefánik? Osudy týchto historických postáv sme spracovali na javisku DAB v Nitre. V ďalšej sérii bulletinov inscenácií z dielne DAB Vám predstavujeme vybrané historické postavy, ktoré sa objavili na doskách nášho divadla. Pre študentov a pedagógov ponúkame takto v rámci sekcie divadlosrd.com aj pohľad do histórie a na osudy známych osobností spracované v literárnych, dramatických a hudobno-dramatických dielach.

  28. 4. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Slovenská klasika II

  Pre študentov, pedagógov a priateľov divadla prinášame ďalšiu časť divadelných bulletinov z dielne DAB. Tento výber sme opäť venovali dielam a autorom slovenskej klasiky, ktoré boli uvedené na doskách DAB v Nitre. Bulletiny okrem odborných informácii o diele a autorovi prinášajú tiež vzácne dobové fotografie osobností nášho divadla a danej inscenácie.

  22. 4. 2020

 • DAB pracuje aj v čase epidémie, divadelná budova sa pravidelne dezinfikuje

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pracuje aj v čase, keď sú jeho priestory pre epidémiu ochorenia COVID-19 zatvorené. Aby mohli zamestnanci jednotlivých oddelení DAB bezpečne pracovať, priestory divadla sa pravidelne dezinfikujú. Komplexné čistenie používaných priestorov DAB prebieha pravidelne ráno i popoludní.

  15. 4. 2020

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami