• Herečka Gabriela Dolná vydáva knihu o svojom živote i kariére

  JEDNODUCHO GABA – to je názov knihy, ktorú o svojom živote v súkromí aj na javisku napísala dlhoročná herečka Divadla Andreja Bagara v Nitre Gabriela Dolná. Ako sama prezradila, čitatelia nájdu v knihe všetko, od jej detstva, cez prvé účinkovanie v divadle až po súčasnosť. Slávnostne bude uvedená do života 25. novembra o 16. hodine v divadelnom bufete Zákulisie.

  23. 11. 2022

 • J. Greššo: Pre herca je dôležité mať rozhľad a byť zvedavý

  Ján Greššo pochádza zo Zvolena. Vďaka svojmu otcovi, známemu hercovi Ľudovítovi Greššovi, mal k divadlu blízko už od detstva a už ako mladý chlapec účinkoval vo viacerých inscenáciách Krajového divadla Nitra. V roku 1973 bol prijatý na odbor herectva Vysokej školy múzických umení v Bratislave. V roku 1976 sa stal členom umeleckého súboru Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre, kde pôsobil až do roku 2016 a vytvoril tu viac ako 120 dramatických postáv. V roku 2001 sa stal riaditeľom DAB, na tomto poste pôsobil až do roku 2016. Ján Greššo pôsobí aj ako filmový a televízny herec. Na svojom konte má viac ako 70 filmov a televíznych filmov a 40 televíznych seriálov. Dlhoročne pôsobil ako aktívny komunálny politik, poslanec mestského aj krajského zastupiteľstva v Nitre. V týchto dňoch oslavuje významné životné jubileum, 21. novembra oslávi 70. narodeniny.

  21. 11. 2022

 • Noc divadiel v DAB ponúkne inscenáciu, diskusný večer i stretnutie s umelcami, ktorých mená pribudnú na Stene slávy

  (Nitra 16. 11. 2022) Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa v sobotu 19. novembra zapojí do 13. ročníka európskeho podujatia Noc divadiel. Súčasťou programu bude slávnostné odhalenie mien osobností na Stene slávy, predstavenie Rozsobáše v réžii Matúša Bachynca a následná diskusia so zaujímavými hosťami na tému Rozsobáše alebo Prečo sa Timrava nevydala?

  16. 11. 2022

 • Obľúbený muzikál Povolanie pápež bude mať jubilejnú 100. reprízu

  Mimoriadne úspešný pôvodný slovenský muzikál Povolanie pápež videlo viac ako 50.000 divákov. Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre uvedie 11. novembra už jeho 100. reprízu. Zúčastnia sa na nej tvorcovia muzikálu a ďalší významní hostia z Poľského veľvyslanectva i Nitrianskeho biskupstva.

  9. 11. 2022

 • DAB začalo s prípravou inscenácie Nevesta alebo Zdá sa, že hrmí

  Hra vznikla na motívy poviedky Nevesta od Ladislava Grosmana, ktorý je tiež autorom literárnej predlohy oskarového filmu Obchod na korze. Inscenáciu pripravujú mladí tvorcovia v rámci spolupráce Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre s Vysokou školou múzických umení. Premiéra inscenácie je naplánovaná na 20. januára 2023 v Štúdiu DAB.

  7. 11. 2022

 • Prvou premiérou sezóny bude v DAB slovenská klasika, Rozsobáše s osobitým humorom vykreslia podstatu slovenskej nátury

  Aktuálnu divadelnú sezónu v Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre otvorí slovenská klasika. Inscenácia Rozsobáše v réžii Matúša Bachynca ponúkne päť dosiaľ nezdramatizovaných poviedok Boženy Slančíkovej-Timravy.  Ako uvádzajú tvorcovia, hra na pôdoryse vzťahov a konfliktov, ktoré pramenia z majetkových sporov a dobových konvencií s osobitým humorom vykresľuje podstatu slovenskej nátury.

  13. 10. 2022

 • Na javisko DAB sa po letnej prestávke vracajú Vlastníci, aj s novou posilou

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre opäť ponúkne svojim divákom obľúbenú komédiu Vlastníci. Rozhádaní členovia bytového spoločenstva  sa na divadelné javisko vrátia aj s posilou. V úlohe pána Kabáta uvidia diváci divadelného a filmového herca Vladimíra Zboroňa.

  23. 9. 2022

 • Pozývame vás na výstavu Ako sme stavali divadlo

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre si v tomto roku pripomína 30. výročie od oficiálneho uvedenia svojej budovy do prevádzky. Pre našich divákov sme vo vstupnom foyer pripravili fotografickú výstavu s názvom Ako sme stavali divadlo. Prístupná je od 19. septembra 2022, teda presne v deň, kedy uplynie 30 rokov od uvedenia prvej premiéry v súčasnej budove DAB.

  16. 9. 2022

 • Nová sezóna v DAB ponúkne päť titulov, audiorozprávky a množstvo sprievodných podujatí

  Hlavnou témou 73. divadelnej sezóny je KREHKÁ IDENTITA. Hovorí o nás, o našej minulosti aj súčasnosti, o tom, kým sme, kým sme boli, kým by sme chceli byť... Diváci sa môžu tešiť na slovenskú klasiku od B. S. Timravy i na priamy prenos z Bratislavskej lýry. Spoznajú osudy židovskej dievčiny, ktorá bola v prvom transporte zo Slovenska a budú svedkami vzostupov a pádov prvého známeho panovníka nitrianskeho kniežatstva Pribinu. Záver sezóny bude patriť komédii s mierne absurdným humorom.

  16. 9. 2022

 • Divadelná sezóna 22/23 má názov KREHKÁ IDENTITA

  Sezóna 2022/2023 s témou KREHKÁ IDENTITA je o nás. O našej minulosti aj súčasnosti, o tom, kým sme, kým sme boli, kým by sme chceli byť...

  14. 9. 2022

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami