Ivana Kubáčková

Ivana Kubáčková

Narodená: 1987, Bratislava

 

Vzdelanie:

Gymnázium Bilíkova 24, Bratislava

VŠMU Bratislava, odb. herectvo, Mgr., abs. 2011

VŠMU Bratislava, odb. herectvo, ArtD., abs. 2020

 

Angažmán v DAB v Nitre:

2020 – spolupráca trvá

 

Narodila sa v Bratislave a hneď po maturite na gymnáziu nastúpila na štúdium herectva na Vysokú školu múzických umení v Bratislave do ročníka prof. Emílie Vášáryovej a prof. Ľubomíra Vajdičku. Už počas štúdií na škole účinkovala v Slovenskom národnom divadle v inscenáciách Kráľ sa zabáva (2007) a Dom v stráni (2008). Po absolvovaní VŠMU v roku 2011 hosťovala v SND aj v inscenácii Madame Bovary (2013). Ešte pred absolvovaním štúdia nastúpila v roku 2010 do súboru Mestského divadla v Žiline, kde pôsobila 10 rokov a predstavila sa spolu v 30 inscenáciách. Najväčšie ocenenia nielen diváckej ale aj odbornej verejnosti jej priniesli inscenácie: Taká fajn baba ako ty (2011), kde sa predstavila v postave Hanni a Neznesiteľne dlhé objatia (2017), kde účinkovala v postave Moniky. Viacero ocenení jej priniesla aj inscenácii, ktorú uviedlo Divadlo Astorka Korzo ´90 v spolupráci s o.z. per.ART: Pľúca (2017). Spolupracovala tiež s ďalšími slovenskými divadlami: Divadlo Aréna, Prešporské divadlo a Divadlo Arteatro.

V septembri 2020 sa stala členkou umeleckého súboru Divadla Andreja Bagara v Nitre, kde sa predstavila v súčasnej českej komédii Vlastníci (2020) v réžii Matúša Bachynca, v muzikáli Jozef a jeho zázračný farebný plášť (2021) v réžii Petra Oravca a v autorskej hre na motívy poviedok Istvána Örkénya Nádej zomiera posledná (2021) v réžii Petra Oszlíka. Zalternovala tiež postavu Bernardinej dcéry Martirio v súčasnej oceňovanej hre Dom (2020), ktorú na motívy hry F. G. Lorcu Dom Bernardy Alby napísala Anna Saavedra a režijne naštudoval Marián Amsler.

Je držiteľkou Ceny DOSKY (Divadelné ocenenia sezóny 2012) v kategórii Objav sezóny za postavu Hanni v inscenácii Taká fajn baba ako ty (réžia: Adriana Totiková, Mestské divadlo Žilina) a tiež držiteľkou niekoľkých výročných cien Literárneho fondu.

Diváci si ju určite pamätajú z viacerých úspešných televíznych seriálov: Búrlivé víno (I., II., III. a IV. séria), Divoké kone (II. séria), ale aj Mesto tieňov II., Ordinácia v ružovej záhrade, Dr. Dokonalý, Doktori, Za sklom, Prázdniny, Ministri. V roku 2019 účinkovala tiež vo filme Ostrým nožom. Pravidelne účinkuje v scénických čítaniach pre festival Nová dráma a v Slovenskom rozhlase.

Nádej zomiera posledná

Ivana v role:
redaktorka pseudospráv, pani na cintoríne, sestrička, Bánová, mucha, čašníčka

Kúpiť vstupenku

Zlatá lýra

Ivana v role:
Moderátor/ka – Jarmila, Milan, Izabela, Alena

Kúpiť vstupenku

Pomlčka

Ivana v role:
Spomienky,Iluzionisti

Kúpiť vstupenku

Mordorys

Ivana v role:
POPOLAVÁ

Kúpiť vstupenku

Syna či dcéru?

Ivana v role:
Angelika, markíza anjelo

Vstupenky sa už nepredávajú.

Dom

Ivana v role:
Martirio, Bernardina dcéra

Vstupenky sa už nepredávajú.

Vlastníci

Ivana v role:
Pani Záhradníková

Vstupenky sa už nepredávajú.

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami