• Skvelá inscenácia Veľký zošit sa s divákmi rozlúčila slávnostnou derniérou

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre v Nitre uviedlo v pondelok 3. decembra poslednú, v poradí 31. reprízu inscenácie Veľký zošit. S divákmi sa rozlúčili účinkujúci herci Martin Šalacha, Marián Viskup, Alena Pajtinková, Martin Nahálka, Juraj Ďuriš a nezabudnuteľná Žofia Martišová.

  4. 12. 2018

 • Začali sme pripravovať skvelú konverzačnú francúzsku komédiu Meno

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo v týchto dňoch pripravovať brilantnú francúzsku konverzačnú komédiu Meno. Inscenácia predstavuje priateľov patriacich k vyššej strednej vrstve Paríža, ktorých  deklarované liberálne postoje narazia na spoločenské predsudky a stereotypy.

  30. 11. 2018

 • Pozývame vás do Divadla Andreja Bagara na Vianočný koncert Filipa Tůmu a Nely Pociskovej

  FILIP TŮMA  a  NELA POCISKOVÁ  & 30 členný symfonický orchester Slovenského rozhlasu   - dirigent IGOR DOHOVIĆ &   Vám priblížia  Vianoce už 21.12.2018, 18: 30 hod.

  29. 11. 2018

 • Literárny fond udelil ceny viacerým hercom Divadla Andreja Bagara

  Literárny fond v novembri udelil svoje Výročné ceny  a ceny za celoživotné dielo v oblasti rozhlasu, divadla a zábavného umenia. Fond ocenil celkovo 53 laureátov. Výročné ceny v kategórii Divadlo získali aj herci Divadla Andrea Bagara v Nitre.

  29. 11. 2018

 • Barbora Andrešičová sa stala laureátkou Ceny Nadácie Tatra banky

  Herečka Divadla Andreja Bagara v Nitre Barbora Andrešičová získala Cenu Nadácie Tatrabanky za umenie 2018 v kategórii Mladý tvorca za postavu Emmy v inscenácii hry Duncana Macmillana Ľudia, miesta a veci.

  24. 11. 2018

 • Uviedli sme premiéru skvelej komédie Dámsky krajčír

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) uviedlo v piatok 16. novembra premiéru inscenácie Dámsky krajčír. Ide o jednu z najznámejších hier francúzskeho autora Georgesa Feydeaua, ktorý je často považovaný za zakladateľa moderného poňatia situačnej komédie. Jeho hry sú plné fantázie, plynú v  hektickom tempe a je pre ne typické dokonalé kompozičné vypracovanie.

  19. 11. 2018

 • Noc divadiel prilákala do DAB stovky návštevníkov

  Divadlo Andreja Bagara sa v sobotu 17. novembra zapojilo do podujatia Noc divadiel. Svojim návštevníkom ponúklo predstavenie novej inscenácie DAB Dámsky krajčír, diskusiu s tvorcami tejto úspešnej komédie i výstavu Divadelný krajčír, ktorá približuje prácu krajčírskych dielní DAB v Nitre.

  19. 11. 2018

 • Hľadáme nových kolegov

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre prijme s nástupom ihneď:

  19. 11. 2018

 • Premiéru inscenácie Dámsky krajčír doplní výstava venovaná divadelným krajčírskym dielňam

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre uvedie 16. novembra premiéru inscenácie Dámsky krajčír. Sprevádzať ju bude nová výstava s názvom Divadelný krajčír. Jej cieľom je predstavenie činnosti Krajčírskych dielní scénických kostýmov DAB, ktoré fungujú už od roku 1950 a šijú kostýmy do každej inscenácie. Projekt priblíži prácu krajčírov i kostýmových výtvarníkov.

  14. 11. 2018

 • Do hereckého neba odišiel Marián Geišberg

  S hlbokým zármutkom sme prijali správu, že v sobotu 10. novembra 2018 zomrel vo veku nedožitých 65 rokov známy slovenský herec Marián Geišberg. V Divadle Andreja Bagara v Nitre sa tento nezabudnuteľný umelec predstavil v roku 2009 v titulnej postave v inscenácii Kráľ Lear, ktorú režíroval Ondrej Spišák. Česť jeho pamiatke!

  11. 11. 2018

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.