Divadlosrd.com

 • DAB ponúkne Deň otvorených dverí aj keď divákov do svojej budovy vpustiť ešte nemôže

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre aj napriek pandémii, ktorá stále nedovoľuje organizovať masové podujatia, pripravuje pre svojich priaznivcov tradičné júnové podujatia. Tešiť sa môžu na oslavy Dňa detí i na Deň otvorených dverí. Obe akcie každý rok prilákajú do divadla stovky návštevníkov. Takéto hromadné podujatia sa však stále nemôžu organizovať, preto DAB presúva obe podujatia do svojho online programu, ktorý uvádza so sloganom Spolu VYHRÁME.

  26. 5. 2020

 • DAB uvítalo otvorenie divadiel, zatiaľ pripravuje dve predstavenia

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre uvítalo rozhodnutie krízového štábu o znovu otvorení divadiel a ďalších kultúrnych zariadení. Aj napriek tomu, že prijaté opatrenia nedovoľujú nábeh na režim pred pandémiou ochorenia COVID-19, DAB je pripravené po dlhých týždňoch otvoriť svoje dvere divákom. Zatiaľ pripravuje dve predstavenia.

  19. 5. 2020

 • Príprava inscenácie Láska slečny Elliotovej napreduje, po skúškach cez internet hrajú herci s ochrannými štítmi

  Pandémia ochorenia COVID-19 výrazne zasiahla do fungovania Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre i do prípravy najnovšej inscenácie. Hra s názvom Láska slečny Elliotovej od spisovateľky Jane Austinovej v réžii Ľubomíra Vajdičku mala byť poslednou premiérou v jubilejnej 70. sezóne DAB. Divadlo ju plánovalo uviesť koncom apríla, pandémia ochorenia COVID-19 však všetko zmenila. Prvé uvedenie hry preto muselo byť presunuté až na začiatok septembra.

  12. 5. 2020

 • DAB dostalo darom z UKF ochranné štíty, herci v nich budú nacvičovať novú inscenáciu

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre získalo darom z Katedry informatiky UKF v Nitre 20 ochranných štítov, ktoré využijú herci DAB počas skúšania novej inscenácie. Ochranné štíty odovzdal divadlu doc. Štefan Koprda zamestnanec katedry informatiky a vedúci projektu INNO3D, v rámci ktorého boli štíty vyrobené. UKF na oplátku dostalo od DAB ochranné rúška ušité v divadelných dielňach.

  5. 5. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Muzikály a hudobno-dramatické diela DAB

  Špeciálne pre študentov hudobno-dramatických odborov konzervatórií, ale aj pre milovníkov muzikálov prinášame kolekciu bulletinov venovanú najobľúbenejším muzikálovým hitom a hudobno-dramatickým dielam nášho divadla: Fidlikant na streche, Adam Šangala či Kabaret, ale aj mnohé ďalšie... Práve tieto bulletiny sú okrem zaujímavých informácii o dielach a tvorcoch bohaté aj na množstvo fotografií z inscenácií.

  5. 5. 2020

 • Divadlo Andreja Bagara ponúka svojim divákom nový program plný zaujímavostí

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre rozšíri svoj bohatý online program o nové aktivity. K vysielaným záznamom inscenácií, čítaniam rozprávok pre deti, zverejňovaní divadelných kvízov a ďalším aktivitám, pribudol aj Krátky slovník divadelného jazyka. K nemu sa čoskoro pripojí aj nový formát Divadelná hiSTORY.

  3. 5. 2020

 • Online program Divadla Andreja Bagara v Nitre zaujal, pritiahol tisícky divákov

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo ponúkať svojim divákom online program na internete takmer okamžite potom, ako si epidémia ochoreniaCOVID-19 vynútila zrušenie predstavení a zatvorenie budovy.

  2. 5. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Historické osobnosti na doskách DAB

  Čo má spoločné Svätopluk, Báthoryčka a Štefánik? Osudy týchto historických postáv sme spracovali na javisku DAB v Nitre. V ďalšej sérii bulletinov inscenácií z dielne DAB Vám predstavujeme vybrané historické postavy, ktoré sa objavili na doskách nášho divadla. Pre študentov a pedagógov ponúkame takto v rámci sekcie divadlosrd.com aj pohľad do histórie a na osudy známych osobností spracované v literárnych, dramatických a hudobno-dramatických dielach.

  28. 4. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Slovenská klasika II

  Pre študentov, pedagógov a priateľov divadla prinášame ďalšiu časť divadelných bulletinov z dielne DAB. Tento výber sme opäť venovali dielam a autorom slovenskej klasiky, ktoré boli uvedené na doskách DAB v Nitre. Bulletiny okrem odborných informácii o diele a autorovi prinášajú tiež vzácne dobové fotografie osobností nášho divadla a danej inscenácie.

  22. 4. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Moderná dráma

  Zverejňujeme ďalšiu časť bulletinov inscenácii DAB v Nitre. Tento krát ponúkame výber známych diel modernej drámy a literatúry 20. storočia. Veríme, že táto aktivita v rámci programu DAB Spolu VYHRÁME pomôže najmä študentom a pedagógom stredných škôl a gymnázií a poteší milovníkov divadla.

  15. 4. 2020

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.