Divadlosrd.com

 • Začali sme pripravovať inscenáciu Nádej zomiera posledná

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo s prípravou novej inscenácie Nádej zomiera posledná. Ide o adaptáciu poviedok maďarského autora Istvána Örkénya Minútové grotesky. Úsmevná hra s prvkami kabaretu a čierneho humoru hovorí o našej každodennosti, neúspechoch, absurdite života a vytrvalej viere, že raz bude lepšie.

  19. 10. 2021

 • PREVÁDZKOVÝ PORIADOK DIVADELNEJ KNIŽNICE

  Čo je to Divadelná knižnica pri Divadle Andreja Bagara? Sídli a funguje v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Je zameraná na dramatické texty (drámy, komédie, tragédie, divadelné scenáre), odbornú divadelnú literatúru. Vo svojej zbierke má približne 6000 titulov. Je jedinou knižnicou na Slovensku špecializovanou na divadlo a drámu mimo Bratislavy. Naše služby veľmi často vyhľadávajú študenti Univerzity Konštantína filozofa v Nitre, Súkromného konzervatória, nitrianskych gymnázií, bežná verejnosť, ale aj amatérske súbory z celého kraja.

  18. 9. 2021

 • Predstavujeme novú divadelnú sezónu 2021/2022

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre ponúkne svojim divákom v novej divadelnej sezóne 2021/2022 štvoricu nových inscenácií. Úvod bude patriť slávnemu muzikál od Andrewa Lloyda Webbera a Timea Ricea Jozef a jeho zázračný farebný plášť v réžii Petra Oravca. Nová sezóna ponúkne aj úsmevnú grotesku Nádej zomiera posledná, ktorú bude režírovať herec DAB Peter Oszlík a bláznivú komédiu Láska, sex a dane v réžii Svetozára Sprušanského. Poslednou inscenáciou sezóny bude hra Kutlochy od Slavky Civáňovej v réžii Natálie Deákovej, ktorá rozpovie príbehy povestnej nitrianskej divadelnej ubytovne.

  25. 8. 2021

 • Riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy sa stal novým predsedom Asociácie Slovenských Divadiel a Orchestrov

  Asociácia Slovenských Divadiel a Orchestrov (ASDO) má nové vedenie. Zvolili si ho členovia Valného zhromaždenia ASDO, ktoré sa konalo tento týždeň (13. 7.) v Mestskom divadle Žilina. Novým predsedom asociácie sa stal riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre Jaroslav Dóczy. Podpredsedníčkou je Lucia Potokárová a členom predsedníctva je aj bývalý predseda ASDO Július Klein. Členmi dozornej rady asociácie sú Zuzana Hekel, Ján Hanzo a József Czajlik. Ako informovala ASDO, na hlasovaní sa osobne, online, prípadne s poverením zúčastnilo 91,3 percenta jej členov.

  16. 7. 2021

 • Ivan Tuli Vojtek opäť na doskách Divadla Andreja Bagara

  Herec Ivan Tuli Vojtek sa po rokoch opäť predstaví na javisku Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre. Diváci ho uvidia v inscenácii Vlastníci, kde sa predstaví v postave bývalého predsedu SVB – pána Kabáta, ktorý sa netají nostalgiou za starým režimom a z princípu nepripúšťa v dome žiadne zmeny.

  23. 6. 2021

 • Od začiatku júna môžeme hrať pre divákov, pre veľký záujem sa do programu pridávali predstavenia

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo po pandemickej prestávke hrať opäť pred divákov. Od 1. júna ponúka novú edukatívnu hru Kým nastane ticho a úspešné tituly Dom, Drotár, Vlastníci a Testosterón.

  7. 6. 2021

 • Budova DAB a jeho Hlavná opona sa stali pamätihodnosťami Nitry

  Budova Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre i Hlavná opona v jeho Veľkej sále boli zapísané do zoznamu pamätihodností mesta Nitra. Rozhodlo o tom nitrianske mestské zastupiteľstvo.

  26. 5. 2021

 • DAB začalo po niekoľkomesačných prípravách skúšať výpravný muzikál Jozef a jeho zázračný farebný plášť

  V Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa prvou skúškou začal dlhý proces prípravy výpravného muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť od autorov Andrew Lloyd Webbera a Tima Ricea.

  19. 5. 2021

 • Divadlo Andreja Bagara zatiaľ pre divákov neotvoríme

  Celá kultúrna obec dlho čakala na pravidlá, na základe ktorých bude možné otvoriť divadlá. Žiaľ, v rámci aktuálnych opatrení v kultúrnom semafore nie je pre väčšinu divadiel reálne spustiť plnú prevádzku a opäť hrať pre divákov, hoci by si divadelníci veľmi želali.

  30. 4. 2021

 • V muzikáli Jozef a jeho zázračný farebný plášť uvidia diváci takmer 200 kostýmov

  Krajčírske dielne Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre už pripravujú kostýmy do muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť. Jeho premiéru plánuje DAB na september.

  30. 4. 2021

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami