Divadlosrd.com

 • Nahliadnite do publikácií DAB

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v rámci svojich vzdelávacích a kultúrnych aktivít pripravuje rôzne publikácie, ktoré sa venujú histórii DAB, jeho významným výročiam, udalostiam, či osobnostiam. Ponúkame možnosť nahliadnuť do vybraných publikácií, ktoré je možné zakúpiť v pokladnici DAB

  25. 1. 2021

 • DAB aj počas pandémie ponúka zaujímavý program a pripravuje nové inscenácie

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre ponúka svojim divákom zaujímavý program aj v čase, keď pre pandémiu muselo svoju budovu zatvoriť. Chystá online uvedenie viacerých inscenácií zo svojho súčasného repertoáru, ponúka viaceré relácie a súťaže z virtuálneho programu Spolu VYHRÁME a pokračuje aj v príprave novej edukatívnej hry i výpravného muzikálu.

  20. 1. 2021

 • Uvádzame do života publikáciu Nežná.nr

  Predstavujeme vám publikáciu Nežná.nr, ktorú počas Noci divadiel uvádza DAB slávnostne do života. Prostredníctvom dobových fotografií, materiálov a faktov dokumentuje udalosti Novembra ’89 v Nitre.

  20. 11. 2020

 • Divadlo Andreja Bagara sa opäť otvorí pre svojich divákov

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre uvítalo rozhodnutie pandemickej komisie, na základe ktorého môže od pondelka 16. novembra opätovne otvoriť svoje scény divákom. Vďaka uvoľneniu opatrení môžu divadlá zaplniť svoje hľadiská do 50 percent ich celkovej kapacity.

  16. 11. 2020

 • Divadlo Andreja Bagara sa pripojí k Noci divadiel, predstaví novú publikáciu i Divadelnú knižnicu

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa aj tento rok zapojí do podujatia Noc divadiel, ktoré sa uskutoční v sobotu 21. novembra. Podobne ako ďalšie slovenské divadlá, aj to nitrianske sústredí svoj program v čase pandémie ochorenia COVID-19 do virtuálneho priestoru.

  16. 11. 2020

 • Divadlosrd.com – Učímesrd.com: Slovenská klasika I

  V tejto sérii sme sa zamerali na slovenskú klasiku – významných autorov, diela slovenskej literatúry a drámy a tituly, ktoré sú súčasťou takzvaného povinného čítania.

  29. 10. 2020

 • Divadlo Andreja Bagara v Nitre začalo pripravovať inscenáciu Vlastníci

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) začalo čítacími skúškami prípravu novej inscenácie českého autora JiříhoHavelku Vlastníci. Autor hru napísal na základe svojich skúseností s domovými schôdzami, aj preto pôsobí veľmi autenticky nielen v jednotlivých situáciách a nastolených problémoch, ale aj v typológii postáv z reálneho života.

  19. 10. 2020

 • Divadlo Andreja Bagara v Nitre pre pandemické opatrenia muselo zrušiť predstavenia, pre svojich divákov bude pripravovať online program

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre bolo od štvrtka 15. októbra nútené zrušiť plánované verejné predstavenia. Dôvodom sú epidemiologické opatrenia, ktoré boli prijaté proti šíreniu koronavírusu. „Je pravdepodobné, že pre divákov v najbližších týždňoch a možno aj mesiacoch nebudeme môcť hrať,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

  15. 10. 2020

 • Dvadlo Andreja Bagara zaplnilo svoje hľadisko figurínami

  Hľadisko vo Veľkej sále Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre od pondelka 5. októbra zapĺňajú okrem divákov aj figuríny. Divadlo tak reaguje na epidemiologické opatrenia, ktoré znížili počet ľudí na hromadných podujatiach na 50.

  6. 10. 2020

 • Na Stene slávy DAB pribudli nové mená

  V septembri 2020 nám na Stena slávy vo foyer DAB pribudli ďalšie významné mená našich kolegov: Gabriela Dolná, Ján Gallovič, Martin Kákoš, Daniela Kuffelová, Eva Matejková a Eva Pavlíková.

  14. 9. 2020

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.