Divadlosrd.com

 • Budova DAB sa opäť rozsvieti. Pridá sa k dominantám, ktoré si pripomínajú Svetový deň hemofílie

  Budova Divadla Andreja Bagara v Nitre sa pripojí k svetovým dominantám, ktoré sa v sobotu 17. apríla rozsvietia na červeno. DAB sa tak pridá k celosvetovej iniciatíve, ktorá takýmto spôsobom pripomína Svetový deň hemofílie. V Nitre sa okrem toho na červeno rozsvieti aj Chrenovský most.

  14. 4. 2021

 • Divadlo Andreja Bagara bude opäť svietiť na modro

  Divadlo Andreja Bagara sa 2. apríla rozsvieti na modro. Aj tento rok sa pridá k významným dominantám na celom svete, ktoré si modrým osvetlením pripomenú Svetový deň povedomia o autizme. „Sme radi, že nám DAB v Nitre opäť pomôže upevniť povedomie o celoživotnom ťažkom postihnutí, ktorým autizmus je,“ uviedol predseda OZ SPONA - Spoločnosť nápomocná autistom Róbert Mikulášik.

  30. 3. 2021

 • Pripomíname si Svetový deň divadla

  Na podnet Medzinárodného divadelného inštitútu (ITI) si 27. marec pripomíname ako Svetový deň divadla, a to už od roku 1961. Pri tejto príležitosti je každoročne zverejnené Medzinárodné posolstvo, ktorého autorom je vždy známa divadelná osobnosť, tento rok je ňou britská divadelná, filmová a televízna herečka Helen Mirren

  26. 3. 2021

 • DAB pripravuje vzdelávaciu inscenáciu, ponúkne príbeh o prírode a dôležitosti lesa

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo s prípravou vzdelávacej inscenácie s názvom Kým nastane ticho. Eduhra je určená žiakom druhého stupňa základných škôl a stredoškolákom. Vyrozpráva im príbeh o tatranských dolinách, o premene lesa v čase, o zlatokopoch a ochranároch a o tom, čo to znamená, ak v lese nastane úplné ticho.

  17. 3. 2021

 • O konkurz do muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť bol obrovský záujem, tvorcovia sľubujú veľkolepú multižánrovú show

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre má za sebou prvé kolo konkurzu do výpravného muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť. Záujem o účinkovanie v ňom bol obrovský, svoje prihlášky aj s videonahrávkami poslalo takmer 100 uchádzačov.

  8. 3. 2021

 • Nahliadnite do publikácií DAB

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v rámci svojich vzdelávacích a kultúrnych aktivít pripravuje rôzne publikácie, ktoré sa venujú histórii DAB, jeho významným výročiam, udalostiam, či osobnostiam. Ponúkame možnosť nahliadnuť do vybraných publikácií, ktoré je možné zakúpiť v pokladnici DAB

  25. 1. 2021

 • DAB aj počas pandémie ponúka zaujímavý program a pripravuje nové inscenácie

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre ponúka svojim divákom zaujímavý program aj v čase, keď pre pandémiu muselo svoju budovu zatvoriť. Chystá online uvedenie viacerých inscenácií zo svojho súčasného repertoáru, ponúka viaceré relácie a súťaže z virtuálneho programu Spolu VYHRÁME a pokračuje aj v príprave novej edukatívnej hry i výpravného muzikálu.

  20. 1. 2021

 • Uvádzame do života publikáciu Nežná.nr

  Predstavujeme vám publikáciu Nežná.nr, ktorú počas Noci divadiel uvádza DAB slávnostne do života. Prostredníctvom dobových fotografií, materiálov a faktov dokumentuje udalosti Novembra ’89 v Nitre.

  20. 11. 2020

 • Divadlo Andreja Bagara sa opäť otvorí pre svojich divákov

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre uvítalo rozhodnutie pandemickej komisie, na základe ktorého môže od pondelka 16. novembra opätovne otvoriť svoje scény divákom. Vďaka uvoľneniu opatrení môžu divadlá zaplniť svoje hľadiská do 50 percent ich celkovej kapacity.

  16. 11. 2020

 • Divadlo Andreja Bagara sa pripojí k Noci divadiel, predstaví novú publikáciu i Divadelnú knižnicu

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa aj tento rok zapojí do podujatia Noc divadiel, ktoré sa uskutoční v sobotu 21. novembra. Podobne ako ďalšie slovenské divadlá, aj to nitrianske sústredí svoj program v čase pandémie ochorenia COVID-19 do virtuálneho priestoru.

  16. 11. 2020

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami