Divadlosrd.com

 • Dizajnové sedenie Square Seeds už slúži Nitranom

  V priestore pred Štúdiom Divadla Andreja Bagara (DAB) na Svätoplukovom námestí sú už osadené dizajnové objekty Square Seeds. DAB tak spoločne s Nitrianskou komunitnou nadáciou a spoločnosťou Foxconn ukončilo projekt, ktorého výsledkom sú tieto nevšedné moduly. Ich úlohou je poskytnúť na slnkom rozpálenej ploche námestia oázy príjemného posedenia v tieni zelene. Zároveň sú aj oázami súčasného umenia a dizajnu.

  2. 5. 2022

 • Divadlo Andreja Bagara získalo špeciálnu cenu Atlas

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre získalo špeciálne environmentálne ocenenie Atlas 2022. DAB ju v piatok 22. apríla udelila Nadácia VÚB za inscenáciu Kým nastane ticho. Divadlo dostalo cenu Atlas 2022 v kategórii Osveta.

  22. 4. 2022

 • Inscenácia Kutlochy v DAB ponúkne nevšedný pohľad do vnútra hereckej komunity

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre finišuje s prípravou inscenácie Kutlochy. Okrem historiek z legendárnej nitrianskej hereckej ubytovne prinesie hra predovšetkým nevšedný pohľad do sveta divadla i celých hereckých generácií, ktoré v Kutlochoch bývali, tvorili, prežívali svoje lásky, túžby či vnútorné konflikty s dobou, v ktorej žili. Zobrazí tiež zlomové historické obdobia (vojnový Slovenský štát, 50. roky, august 1968, normalizácia, november 1989, rozdelenie Československa, bizarné 90. roky) tak, ako ich prežívali umelci v kontexte svojich súkromných osudov a vzťahov.

  20. 4. 2022

 • Na Stene slávy Divadla Andreja Bagara v Nitre pribudlo meno Evy Večerovej

  Stena slávy vo foyer nitrianskeho Divadla Andreja Bagara je od utorka 11. januára 2022 bohatšia o ďalšiu významnú osobnosť. Pribudlo na nej meno Evy Večerovej, ktorá v týchto dňoch oslávila 70. narodeniny.

  11. 1. 2022

 • DAB začalo s prípravou komédie Láska, sex a dane

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo tento týždeň s prípravou inscenácie Láska, sex a dane. Slovenská premiéra divadelnej komédie, ktorá sa stala diváckym hitom troch desaťročí v Amerike, Kanade, Indii a v pätnástich krajinách Európy je v Nitre naplánovaná na 28. januára 2022.

  3. 12. 2021

 • DAB uviedlo v piatok 26. novembra neverejnú premiéru inscenácie Nádej zomiera posledná, herci si v nej vyskúšali viaceré umelecké profesie

  Divadelná adaptácia minútových grotesiek maďarského autora Istvána Örkénya je úsmevnou groteskou s prvkami kabaretu a čierneho humoru. Hra prináša posolstvo o tom, že na všetky ťaživé situácie sa dá dívať s humorom a ľahkosťou.

  24. 11. 2021

 • Priestor pred budovou DAB bude krajší, na jar ho ozvláštni systém sedení SQUARE SEEDS

  Priestor pred budovou Divadla Andreja Bagara (DAB) na Svätoplukovom námestí ozvláštnia na jar SQUARE SEEDS. Ide o nevšedné dizajnové objekty, ktoré na slnkom rozpálenej ploche námestia ponúknu oázy príjemného posedenia v tieni zelene. Zároveň budú aj oázami súčasného umenia a dizajnu.

  25. 10. 2021

 • Začali sme pripravovať inscenáciu Nádej zomiera posledná

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo s prípravou novej inscenácie Nádej zomiera posledná. Ide o adaptáciu poviedok maďarského autora Istvána Örkénya Minútové grotesky. Úsmevná hra s prvkami kabaretu a čierneho humoru hovorí o našej každodennosti, neúspechoch, absurdite života a vytrvalej viere, že raz bude lepšie.

  19. 10. 2021

 • PREVÁDZKOVÝ PORIADOK DIVADELNEJ KNIŽNICE

  Čo je to Divadelná knižnica pri Divadle Andreja Bagara? Sídli a funguje v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Je zameraná na dramatické texty (drámy, komédie, tragédie, divadelné scenáre), odbornú divadelnú literatúru. Vo svojej zbierke má približne 6000 titulov. Je jedinou knižnicou na Slovensku špecializovanou na divadlo a drámu mimo Bratislavy. Naše služby veľmi často vyhľadávajú študenti Univerzity Konštantína filozofa v Nitre, Súkromného konzervatória, nitrianskych gymnázií, bežná verejnosť, ale aj amatérske súbory z celého kraja.

  18. 9. 2021

 • Predstavujeme novú divadelnú sezónu 2021/2022

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre ponúkne svojim divákom v novej divadelnej sezóne 2021/2022 štvoricu nových inscenácií. Úvod bude patriť slávnemu muzikál od Andrewa Lloyda Webbera a Timea Ricea Jozef a jeho zázračný farebný plášť v réžii Petra Oravca. Nová sezóna ponúkne aj úsmevnú grotesku Nádej zomiera posledná, ktorú bude režírovať herec DAB Peter Oszlík a bláznivú komédiu Láska, sex a dane v réžii Svetozára Sprušanského. Poslednou inscenáciou sezóny bude hra Kutlochy od Slavky Civáňovej v réžii Natálie Deákovej, ktorá rozpovie príbehy povestnej nitrianskej divadelnej ubytovne.

  25. 8. 2021

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami