Divadlosrd.com

 • Obľúbený muzikál Povolanie pápež bude mať jubilejnú 100. reprízu

  Mimoriadne úspešný pôvodný slovenský muzikál Povolanie pápež videlo viac ako 50.000 divákov. Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre uvedie 11. novembra už jeho 100. reprízu. Zúčastnia sa na nej tvorcovia muzikálu a ďalší významní hostia z Poľského veľvyslanectva i Nitrianskeho biskupstva.

  9. 11. 2022

 • DAB začalo s prípravou inscenácie Nevesta alebo Zdá sa, že hrmí

  Hra vznikla na motívy poviedky Nevesta od Ladislava Grosmana, ktorý je tiež autorom literárnej predlohy oskarového filmu Obchod na korze. Inscenáciu pripravujú mladí tvorcovia v rámci spolupráce Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre s Vysokou školou múzických umení. Premiéra inscenácie je naplánovaná na 20. januára 2023 v Štúdiu DAB.

  7. 11. 2022

 • Na javisko DAB sa po letnej prestávke vracajú Vlastníci, aj s novou posilou

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre opäť ponúkne svojim divákom obľúbenú komédiu Vlastníci. Rozhádaní členovia bytového spoločenstva  sa na divadelné javisko vrátia aj s posilou. V úlohe pána Kabáta uvidia diváci divadelného a filmového herca Vladimíra Zboroňa.

  23. 9. 2022

 • Pozývame vás na výstavu Ako sme stavali divadlo

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre si v tomto roku pripomína 30. výročie od oficiálneho uvedenia svojej budovy do prevádzky. Pre našich divákov sme vo vstupnom foyer pripravili fotografickú výstavu s názvom Ako sme stavali divadlo. Prístupná je od 19. septembra 2022, teda presne v deň, kedy uplynie 30 rokov od uvedenia prvej premiéry v súčasnej budove DAB.

  16. 9. 2022

 • Nová sezóna v DAB ponúkne päť titulov, audiorozprávky a množstvo sprievodných podujatí

  Hlavnou témou 73. divadelnej sezóny je KREHKÁ IDENTITA. Hovorí o nás, o našej minulosti aj súčasnosti, o tom, kým sme, kým sme boli, kým by sme chceli byť... Diváci sa môžu tešiť na slovenskú klasiku od B. S. Timravy i na priamy prenos z Bratislavskej lýry. Spoznajú osudy židovskej dievčiny, ktorá bola v prvom transporte zo Slovenska a budú svedkami vzostupov a pádov prvého známeho panovníka nitrianskeho kniežatstva Pribinu. Záver sezóny bude patriť komédii s mierne absurdným humorom.

  16. 9. 2022

 • Dizajnové sedenie Square Seeds už slúži Nitranom

  V priestore pred Štúdiom Divadla Andreja Bagara (DAB) na Svätoplukovom námestí sú už osadené dizajnové objekty Square Seeds. DAB tak spoločne s Nitrianskou komunitnou nadáciou a spoločnosťou Foxconn ukončilo projekt, ktorého výsledkom sú tieto nevšedné moduly. Ich úlohou je poskytnúť na slnkom rozpálenej ploche námestia oázy príjemného posedenia v tieni zelene. Zároveň sú aj oázami súčasného umenia a dizajnu.

  2. 5. 2022

 • Divadlo Andreja Bagara získalo špeciálnu cenu Atlas

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre získalo špeciálne environmentálne ocenenie Atlas 2022. DAB ju v piatok 22. apríla udelila Nadácia VÚB za inscenáciu Kým nastane ticho. Divadlo dostalo cenu Atlas 2022 v kategórii Osveta.

  22. 4. 2022

 • Inscenácia Kutlochy v DAB ponúkne nevšedný pohľad do vnútra hereckej komunity

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre finišuje s prípravou inscenácie Kutlochy. Okrem historiek z legendárnej nitrianskej hereckej ubytovne prinesie hra predovšetkým nevšedný pohľad do sveta divadla i celých hereckých generácií, ktoré v Kutlochoch bývali, tvorili, prežívali svoje lásky, túžby či vnútorné konflikty s dobou, v ktorej žili. Zobrazí tiež zlomové historické obdobia (vojnový Slovenský štát, 50. roky, august 1968, normalizácia, november 1989, rozdelenie Československa, bizarné 90. roky) tak, ako ich prežívali umelci v kontexte svojich súkromných osudov a vzťahov.

  20. 4. 2022

 • Na Stene slávy Divadla Andreja Bagara v Nitre pribudlo meno Evy Večerovej

  Stena slávy vo foyer nitrianskeho Divadla Andreja Bagara je od utorka 11. januára 2022 bohatšia o ďalšiu významnú osobnosť. Pribudlo na nej meno Evy Večerovej, ktorá v týchto dňoch oslávila 70. narodeniny.

  11. 1. 2022

 • DAB začalo s prípravou komédie Láska, sex a dane

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo tento týždeň s prípravou inscenácie Láska, sex a dane. Slovenská premiéra divadelnej komédie, ktorá sa stala diváckym hitom troch desaťročí v Amerike, Kanade, Indii a v pätnástich krajinách Európy je v Nitre naplánovaná na 28. januára 2022.

  3. 12. 2021

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami