Aj kone sa strieľajú

Aj kone sa strieľajú

Premiéra4. 3. 2005
Dľžka2:30 hod.
Scéna Veľká sála
Derniéra13. 5. 2006
Počet repríz 26

javisková reality show

Divadelné spracovanie slávnej novely a ešte slávnejšieho filmu režiséra Sydneya Pollacka (v hlavnej úlohe s Jane Fondovou), ovenčeného Oscarom. 

Neobyčajný príbeh o chuti žiť a prežiť – najmä v časoch “veľkej  citovej krízy”. Kedy spoločnosť kladie na človeka neuveriteľné nároky: uspieť v neľahkom pracovnom prostredí, vyrovnať sa konkurencii, byť v neustálom ohrození straty zamestnania. Podriadiť sa tlaku médií a ich modelom a modlám o krásnom, šťastnom a úspešnom človeku. Ľudia strácajú možnosť individuálneho prejavu, vlasnej osobitosti prejaviť radosť, smútok, lásku. Odcudzujú sa. A predsa… Chytajú sa každej možnosti byť lepšími. Skutočnejšími.

Inscenácia ponúka obraz – metaforu. Vytrvalostná tanečná súťaž, v ktorej okrem strhujúcich spoločenských tancov a konvencií strhajú aj ľudskú osobnosť. A napriek tomu, mnohí z nás bojujú o vlastné miesto pod slnkom. Boj o ľudské teplo, lásku, úsmev. Pochopenie pre vzájomné medziľudské vzťahy, pre ľudské slabosti. Zápas večný – zápas tak prepotrebný.

Strhujúci aj dojemný, vtipný aj dramatický, divadelne pôsobivý príbeh o ľuďoch, ktorí nechcú stratiť svoju dôstojnosť. Inscenácia, ktorá má ambíciu ponúknuť divákovi silný emocionálny zážitok na príbehu veľkej literárnej kvality.

Možnosť pre divadelne veľkolepú scénickú fresku, v ktorej okrem tanečných výkonov dominujú výkony herecké. A to kompletného hereckého súboru nitrianskeho divadla.  

 

Réžia

  • Dodo Gombár

Kostýmy

  • Michaela Hořejší

Dramaturgia

  • Svetozár Sprušanský
  • Dano Majling

Scéna

  • Marek Hollý

Hudba

  • David Rotter

Choreografia

Glória Neumannová

Róbert Syverteen

James Bates

Ruby Batesová

Mário Petrone

Jacie Millerová

Kidd Kamm

Mattie Barnesová

Freddy Bardy

Katty Manskinová

Pedro Ortega

Lillian Ortega-Baconová

Guy Duke

Rosemary Loftusová

Veel Lovel

Mary Hlavová

Rocky Bravo

Rollo Mikulka

Donald Soks

Brigita Landayová

Bucková/Buck

Režisérka

Linda

Riaditeľ

dr. Thomas

dj Makos

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami