Modrá ruža

Modrá ruža

Premiéra4. 4. 2008
Dľžka3:30 hod.
Scéna Veľká sála
Derniéra16. 5. 2011
Počet repríz 75

monotematická divadelná sezóna slovenskej klasiky Rodinné striebro

Legenda slovenskej populárnej piesne na nitrianskom javisku. Klasická opereta; pilier slovenskej hudobno - dramatickej tvorby v netradičnom, priam felliniovskom javiskovom spracovaní. Príbeh, v ktorom nebude chýbať veľká láska, intrigy a dramatická zápletka. Ale ani honba za svetovým vynálezom a peniazmi. Divák ocení humor, švih a šarm operetného žánru, ktorý sa zo slovenských scén vytratil. V plnej kráse zaznejú slovenské šlágre ako sladké hojdanie sa na morských vlnách nostalgickej minulosti. 

Klasickú operetu, pilier slovenskej hudobno-dramatickej tvorby, uviedlo DAB v Nitre  v netradičnom javiskovom spracovaní. Tvorcovia ponúkli príbeh plný veľkej lásky, intríg, ale aj honby za svetovým vynálezom a peniazmi. Neodmysliteľnou súčasťou sú známe Dusíkove šlágre, ich chytľavá melodika a ľahká zapamätateľnosť. Nádherné nesmrteľné melódie Gejzu Dusíka sú „okysličené“ súčasnými úpravami a aranžmánmi skupiny Desmod.

Nech sa páči – nech sa páči nastupovať výletná loď Denisa o 5minút opúšťa prístav aj s legendárnymi melódiami :Tak nekonečne krásna, Tá modra ruža vám povie, Ružičky červené, Len bez ženy, Zatancuj si so mnou holubička.... a mnohé ďalšie. Nesmrteľné šlágre Gejza Dusíka, ktoré zaznejú z javiska nitrianskeho divadla; z úst postáv a postavičiek slávnej operety Modrá ruža. Príbeh, v ktorom nechýba veľká láska, intrigy, ani dramatická zápletka, ale predovšetkým šťastné rozuzlenie. V plnej kráse, ale aj v nových aranžmánoch, zaznejú nestarnúce piesne majstra Dusíka.  

Autor

  • Pavol Braxatoris
  • Gejza Dusík

Réžia

Kostýmy

  • Marija Havran

Dramaturgia

  • Svetozár Sprušanský

Scéna

  • Pavol Andraško

Hudobné naštudovanie

  • Július Selčan

Korepetice

  • Ľubomír Dolný

Choreografia

Hlasová spolupráca

  • Lenka Paulíková

Korektúry prebásnených častí textu

  • Ján Štrasser

LENOIR, chemik

SYLVA, jeho dcéra

EDMOND DUVAL

CANICHE, továrnik

ŽANETA, jeho chovanica

MADAM DENISA

FILIP PLAFON, reportér

PREFEKT

JEAN, sluha

1. NOVINÁR, 1. PLAVČÍK, 1. DETEKTÍV, BARÓN

2. NOVINÁR, 2. PLAVČÍK, 2. DETEKTÍV, MARKÍZ

3. NOVINáR, 3. PLAVČÍK, 3. DETEKTÍV, KNIEŽA

TANEČNÍCI

TANEČNÍČKY

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami