Mníšky

Mníšky

Premiéra20. 9. 2024
Dľžka0:00 hod.
Scéna Štúdio
Cena 25 - 40 €
Počet repríz 0
Muzikál o skupine piatich mníšok, ktoré musia za krátku dobu vyzbierať veľa peňazí pre svoju farnosť. Usporiadajú benefičné predstavenie, v ktorom každá z hlavných predstaviteliek objavuje svoj talent a ukazuje ho svetu. Lenže, ako to už v živote chodí, nič nevychádza podľa plánu... Budeme svedkami mnohých humorných situácií, ale aj hviezdnych muzikálových kreácií, umenia stepu, baletného tanca či komických zvratov a chytľavých melódií.
Stretneme sa s Matkou Predstavenou, bývalou cirkusovou umelkyňou a jej pravou rukou, sestrou Máriou Hubertou, ktorá má na starosti novicky. Predstavia sa nám aj mníška Róberta Anna, ktorá vyrastala na ulici, sestra Mária Lea, novicka, ktorá sa chce stať prvou mníškou primabalerínou a roztomilá sestra Mária Amnézia, ktorá stratila pamäť, keď jej padol na hlavu krucifix (pracovný úraz z dôvodu absencie na školení BOZP – bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci).
Muzikál Mníšky sa stal medzinárodným fenoménom a uviedlo ho viac ako osemtisíc produkcií po celom svete. Bol preložený do 26 jazykov. Je skvelou kombináciou žánrovo rozmanitej hudby Dana Goggina pretkanou vtipnými situáciami z útrob kláštora. Máme tú česť uvádzať dielo plné láskavého humoru a ľudskosti, ktoré sú v dnešnej dobe obzvlášť dôležitou esenciou.
 
libreto, hudba a texty piesní: Dan Goggin
preklad libreta a textov piesní: Ľubomír Feldek
dramatizácia: Karel Škarka a Linda Genoux
hudobné naštudovanie: Karel Škarka
dramaturgia: Linda Genoux
kostýmy: Eva Kleinová
scéna: Jaroslav Milfajt
choreografia: Silvia Beláková
réžia: Karel Škarka
 
účinkujú: Gabriela Dolná a.h. / Daniela Kuffelová, Monika Drgáňová a.h. / Terézia Králiková a.h., Zuzana Marošová a.h. / Elena Spaskov a.h., Sára Polyaková a.h. / Andrea Süttöová a.h., Andrea Sabová / Michaela Trokanová a.h.
 
Premiéra: 20. a 21. septembra 2024 Štúdio DAB v Nitre

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami