Made in Czechoslovakia opäť prinesie do Nitry úspešné inscenácie slovenských a českých divadiel

Made in Czechoslovakia opäť prinesie do Nitry úspešné inscenácie slovenských a českých divadiel

4. 5. 2023

Po trojročnej prestávke sa do Nitry opäť vracia prehliadka úspešných titulov českých a slovenských divadiel Made in Czechoslovakia. Dramaturgia podujatia sa tento rok zamerala na prezentáciu hudobných titulov, ktoré mapujú tvorbu a osudy známych osobností z oblasti populárnej hudby.

Prehliadka Made in Czechoslovakia sa bude v Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre konať od 16. do 27. mája. „Som rád, že po viacročnej prestávke spôsobenej pandémiou môžeme do nitrianskeho divadla opäť „priviesť“ úspešné české a slovenské inscenácie. Naše podujatie nepriamo nadväzuje na niekdajší festival Májová divadelná Nitra. Kedysi to bola veľká udalosť, kedy sa v Nitre stretávali umelci známi z divadiel i televíznych obrazoviek a filmov. Podobný zážitok by sme našim divákom chceli ponúknuť aj dnes, keď im predstavíme najúspešnejšie inscenácie českých a slovenských divadiel,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Tento rok sa diváci môžu tešiť predovšetkým na hudobné produkcie. Ako pripomenul J. Dóczy, každé predstavenie je niečím špecifické. Či už je to americký rockový muzikál Ne/Normální v podaní Městského divadla Brno, alebo hudobná a kabaretne ladená inscenácia Horáckeho divadla Jihlava s názvom Je naprosto nezbytné, ktoré je venované Hane Zagorovej.

Slovenské národné divadlo sa na prehliadke predstaví svojou inscenáciou Kým prídu Stouni. „Predstavenie Slovenského komorného divadla v Martine s názvom Zem si pamätá je zasa venované našej legende Karolovi Duchoňovi. DAB prichádza na festival so svojou novou hudobnou inscenáciou Zlatá lýra, ktorá doplní celú prehliadku,“ dodal J. Dóczy.

Celý program prehliadky je zostavený z pôvodných autorských inscenácií so živými spevmi a živou kapelou či hudobným sprievodom na scéne. „Lahôdkou prehliadky bude oceňovaný broadwayský muzikál Ne/normální (tri ceny Tony, Pulitzerova cena) z Městského divadla v Brne, ktorý s využitím čierneho humoru a podmanivej hudby prinesie komorný príbeh jednej rodiny.

Ďalšie informácie o prehliadke Made in Czechoslovakia nájdete TU 

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami