Made in Czechoslovakia

Made in Czechoslovakia

Premiéra24. 5. 2023
Dľžka0:00 hod.
Scéna
Cena
Počet repríz 0

prehliadka úspešných titulov českých a slovenských divadiel

MADE IN CZECHOSLOVAKIA 2023 / Prehliadka úspešných titulov českých a slovenských divadiel sa po troch rokoch vracia na scénu Divadla Andreja Bagara v Nitre!

Dramaturgia prehliadky sa tento rok zamerala na prezentáciu hudobných titulov, ktoré mapujú tvorbu a osudy známych osobností z oblasti populárnej hudby. Príbeh jedného z najväčších talentov slovenskej hudobnej scény Karola Duchoňa predstaví strhujúca hudobná biografia Zem pamätá v podaní Slovenského komorného divadla v Martine.

Poctu legende a najpredávanejšej českej speváčke Hane Zagorovej vzdá komorný kabaret Je naprosto nezbytné... z produkcie Horáckeho divadla Jihlava.

Udalosti pred dlho očakávaným koncertom svetoznámej kapely The Rolling Stones mapuje inscenácia Kým prídem Stouni... z Činohry Slovenského národného divadla a legendy československej populárne piesne z festivalu Bratislavská lýra uvedie inscenácia Zlatá lýra Divadla Andreja Bagara v Nitre. 

Vo všetkých prípadoch ide o pôvodné autorské inscenácie so živými spevmi a živou kapelou či hudobným doprovodom na scéne. Lahôdkou prehliadky bude oceňovaný broadwayský muzikál Ne/normální (tri ceny Tony, Pulitzerova cena) z Městského divadla v Brne, ktorý s využitím čierneho humoru a podmanivej hudby prinesie komorný príbeh jednej rodiny.

Tešíme sa na vás!

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami