DAB sa rozlúči s obľúbenými inscenáciami Kutlochy a Vlastníci, derniéra Kutlochov ponúkne zaujímavý divadelný zážitok

DAB sa rozlúči s obľúbenými inscenáciami Kutlochy a Vlastníci, derniéra Kutlochov ponúkne zaujímavý divadelný zážitok

13. 3. 2023

Inscenáciu Kutlochy ponúka divákom príbehy hereckých generácií a povestnej nitrianskej divadelnej ubytovne.

Kutlochy ponúkajú príbeh hereckých generácií, ktoré sa striedali v ubytovni, pripomína zabudnuté historky, príbehy a osudov známych osobností. Na pozadí privátnych príbehov dokumentuje aj to, ako pod oknami budovy plynula doba a striedali sa režimy.       

Derniéra inscenácie Kutlochy ponúkne divákom zaujímavý divadelný zážitok. Okrem piesní zo slávnych muzikálov to budú aj citácie zo známych inscenácií, ale aj spomienky divadelníkov. Okrem toho sa bude pred predstavením o 18.00 hod. v kaviarni DAB konať aj dramaturgický úvod k inscenácii. Pri príležitosti posledného nitrianskeho uvedenia pripravilo DAB pre divákov aj akciu 1+1 vstupenka zdarma pri nákupe online vstupeniek.

Derniéra inscenácie Kutlochy sa uskutoční na zelený štvrtok 6. apríla 2023 o 18.30 hod. v Štúdiu DAB.

 

Populárna komédia Vlastníci zabávala divákov DAB viac ako dva roky. Príbeh o spolunažívaní obyvateľov jedného bytového domu plný skvelého humoru je plejádou komických postavičiek a mnohých absurdných situácií.

Derniéra inscenácie sa uskutoční v piatok 14. apríla vo Veľkej sále DAB.

Úplne posledné predstavenie tejto obľúbenej komédie si budú môcť mimonitrianski diváci pozrieť ešte 25. apríla 2023 v Kultúrnom centre Bojnice.

Inscenácie Kutlochy Vlastníci uvoľnia miesto novým hrám, ktoré už čoskoro pribudnú v repertoári DAB. Bude to hudobná hra Zlatá lýra v réžii Mariána Amslera s premiérou 31. marca a 1. apríla vo Veľkej sále a neskôr divadelná koláž Pribina (Making of) v réžii Rastislava Balleka s premiérou 21. apríla v Štúdiu DAB.

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami