Šoumeni

Šoumeni

Premiéra22. 4. 2006
Dľžka2:00 hod.
Scéna Veľká sála
Derniéra9. 5. 2006
Počet repríz 9

Ďalšia výlučne pánska divadelná jazda. Tento krát na tému: keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté. Ak dvaja ľudia chcú zabaviť publikum, nemusí to dopadnúť rovnako. Existujú dva pohľady na svet; dva pohľady na humor! Na to, ako rozosmiať publikum. Aké prostriedky zvoliť, k čomu sa uchýliť...

Inscenácia, v ktorej zavítame do obyčajnej školskej triedy, kde sa práve začína jedna z hodín rýchlokurzu šoumenov. Stretávajú sa tam rôzne ľudské indivíduá s rozdielnymi predstavami o vlastnom živote, o jeho smerovaní a šťastí, ktoré chcú nájsť vo svete šoubiznisu. Chcú jednoducho urobiť kariéru! Stať sa slávnymi a bohatými. Kto z nás by to nechcel?! Ale za akú cenu!
Predstavenie, v ktorom vás pozveme za oponu nablýskaného sveta veľkých zábavných šou. Aj obyčajnému smrteľníkovi chceme poodhaliť praktiky a zákulisie šoubiznisu. S jeho krutosťou a tvrdosťou, leskom a pompou, úbohosťou aj nepredvídateľnosťou.

Viete ako sa rodí komik alebo šoumen? Viete, koľko síl stojí jedného učiteľa humoru (Milan Kiš) naučiť svojich adeptov, čo je podstata kvalitnej komiky a dobrej zábavy? Viete, čo dokáže spôsobiť mocný producent (Dušan Lenci), ktorý určuje beh a charakter humoru v jeho až obludných rozmeroch a podobách?

Inscenácia Šoumenov chce publikum zabaviť, ale aj upozorniť na hodnoty, ktoré v živote stále nestrácajú na cene. Obyčajná ľudskosť, solidarita, človečenská spolupatričnosť... Zmysel pre pravdu, láskavosť, porozumenie, česť. To všetko dáva našej existencii zmysel. A nielen jej. Aj humoru a komike, ktorú vám chceme z javiska ponúknuť...

 

Autor

  • Trevor Griffiths

Preklad

  • Zora
  • Martin Bútorovci

Dramaturgia

Scéna a kostýmy

  • Eva Rácová

Hudba a výber hudby

  • Michal Novinski

Pohybová spolupráca

Spolupráca na scenári

  • Petra Polnišová

Úprava a réžia

  • Peter Mankovecký

Maestro

Ondro

Black Jack

Vojtech

Fráter

Eči 1

Tony

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami