Zbabraný Peter Pan

Zbabraný Peter Pan

Premiéra29. 5. 2026
Dľžka0:00 hod.
Scéna Veľká sála
Cena
Počet repríz 0

Dobrý večer, dámy a páni. Chlapci a dievčatá. Vitajte na predstavení Divadelnej spoločnosti Cornley Polytechnic! Pripravte sa na dobrodružstvo, kde sa pokazí úplne všetko – okrem zábavy!

Zbabraný Peter Pan je ďalšia nevídaná jazda tvorcov svetoznámeho divadelného hitu Celé zle (Everything Goes Wrong) a geniálna komédia pre malých aj veľkých divákov o tom, čo všetko sa môže stať, ak známu rozprávku Peter Pan uvedie menej známy divadelný súbor, ktorému nie vždy všetko vyjde podľa predstáv.

Obľúbení členovia Cornleyho divadelnej spoločnosti vám s ľahkosťou sebe vlastnou opäť dokážu, že aj z klasického príbehu sa môže stať výbuch neovládateľného chaosu. Technické zlyhania, spadnuté kulisy, chaos na scéne aj v zákulisí, herci lietajúci mimo scény, smiešne spory a nedorozumenia zaručene rozosmejú každého diváka. Cesta do Nikdyzeme sa zmení na nočnú moru v tom najzábavnejšom zmysle slova!

Zbabraný Peter Pan je klasickou rozprávkou o Petrovi Panovi plnou mágie a šibalstiev a zároveň bláznivým príbehom hercov, ktorí túto rozprávku hrajú pre divákov – ich vzťahy a mikropríbehy doslova presvitajú cez trhliny a chyby na javisku. Herci Cornleyho divadelnej spoločnosti však v žiadnom prípade nie sú zlí či netalentovaní! Naopak, sú to páni svojho remesla, ktorí sú len obeťami nepriaznivých okolností! Komédia, ktorá sa rodí pred očami diváka, vzniká z ich neochvejného úsilia zachrániť všetko, čo sa kazí, a z optimistickej viery, že všetko zlé sa na úspech obráti!

Autori: Henry Lewis, Jonathan Sayer & Henry Shields, adaptované podľa pôvodnej divadelnej hry J. M. Barrie, réžia: Ondrej Spišák

Autor

  • Henry Lewis
  • Jonathan Sayer & Henry Shields

Réžia

Preklad

  • Ivan Lacko

Kostýmy

  • Katarína Hollá

Dramaturgia

Scéna

  • Pavol Andraško

Hudba

  • Juraj Haško

Choreografia

  • Lacko Cmorej

KRIS, vedúci divadelného súboru, hrá pána Darlinga a kapitána Háka

ROBERT, hrá psa Nanu, Petrov tieň a Starkeyho

FRANTIŠEK, hrá Rozprávača a Cecca

SANDRA, hrá Wendy Darlingovú

DENIS, hrá Johna Darlinga, morskú pannu a pána Ibaja

ANNA, hrá pani Darlingovú, Lisu, vílu Cililing a Brčkavého

MAX, hrá Michaela Darlinga, morskú pannu a krokodíla

TIBOR, technický vedúci a inšpicient

JONATÁN, hrá Petra Pana

LUCI, hrá Húkačku

NIKI, javisková technička súboru a záchranárka

Javiskový technik súboru

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami