Pražské Studio Ypsilon prinieslo do Nitry známu inscenáciu Utíkejte, slečno Nituš!

Pražské Studio Ypsilon prinieslo do Nitry známu inscenáciu Utíkejte, slečno Nituš!

26. 4. 2019

Tretí deň divadelnej prehliadky Made in Czechoslovakia ponúkol inscenáciu Utíkejte, slečno Nituš!, ktorú v 80. rokoch minulého storočia s veľkým úspechom uviedlo aj Divadlo Andreja Bagara v Nitre (DAB). Na prehliadke Made in Czechoslovakia túto kultovú komédiu odohralo v réžii nitrianskeho režiséra Petra Oravca pražské Studio Ypsilon.

Autorom adaptácie slávnej operety Florimonda Hervé Mamzelle Nitouche je básnik a dramatik Ľubomír Feldek, ktorý pôvodný autorov nápad s prevlekmi, zmenami a dvojitým životom postáv dotiahol do absurdných rozmerov a vytvoril tak priestor pre inšpirujúcu kolektívnu hereckú súhru všetkých protagonistov na javisku. Tá je  typická práve pre poetiku pražskej Ypsilonky.

Utíkejte, slečno Nituš! je parafráza na najznámejšiu operetu všetkých čias a nesie sa v duchu hravosti, muzikálnosti a duchaplnosti a najmä nespútanej a dobrej zábavy.

  

 

  

 

  

  

 

    

Posledný deň prehliadky Made in Czechoslovakia bude 27. apríla patriť Divadlu Astorka Korzo '90 a jeho hre Kontajner Paríž. Komédia rozpráva príbeh o hľadaní strateného kontajneru v európskych metropolách, pri ktorom sa hlavný hrdina dostane do kontaktu so samými zvláštnymi ľuďmi

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.