Online program Divadla Andreja Bagara v Nitre zaujal, pritiahol tisícky divákov

Online program Divadla Andreja Bagara v Nitre zaujal, pritiahol tisícky divákov

2. 5. 2020

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo ponúkať svojim divákom online program na internete takmer okamžite potom, ako si epidémia ochoreniaCOVID-19 vynútila zrušenie predstavení a zatvorenie budovy.

DAB vo svojom programe, ktorý uvádzame pod jednotným sloganom SPOLU VYHRÁME, prináša krátke zábavné formáty, záznamy inscenácií, program pre deti i vzdelávacie aktivity určené nie len študentom, ale všetkým milovníkom divadla. V rámci pravidelných Divadelných pondelkov už na svojom youtube kanáli odvysielalo inscenácie Z rúčky do rúčky, Štyria v ringu, Druh Žena i záznam galaprogramu Od Jánošíka k pápežovi, ktorý bol pripravený k 70. výročiu vzniku DAB. „Naše Divadelné pondelky sa zatiaľ môžu pochváliť takmer 25.000 vzhliadnutiami,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Na ďalšie pondelky už DAB pripravuje záznam inscenácie Dobro, ktorý bude odvysielaný 27. apríla. V pondelok 4. mája, na 101. výročie úmrtia M. R. Štefánika uvedie divadlo záznam inscenácie Štefánik – slnko v zatmení. Podivný prípad so psom si diváci budú môcť na youtube kanáli DAB pozrieť 11. mája. O týždeň neskôr 18. mája to bude hra Veľký zošit a na 25. mája je pripravený záznam inscenácie Ľudia, miesta a veci.

Herci DAB okrem toho načítali pre najmenších divákov takmer dve desiatky rozprávok a herec Jakub Rybárik pripravil formou krátkych vtipných videí niekoľko častí Divadelného slovníka. „Okrem toho bolo na sociálnych sieťach zverejnených niekoľko Divadelných kvízov a tajničiek, viacero videí Zo zákulisia DAB, vrátane seriálu Keď herci (ne)hrajú. Mnohí členovia umeleckého súboru DAB prostredníctvom veľkonočných pozdravov a ďalších videopríhovorov komunikovali s divákmi. Divadlo okrem toho zverejnilo niekoľko desiatok divadelných bulletinov k inscenáciám svetovej i slovenskej klasiky, ktoré sú tak k dispozícii študentom, pedagógom i milovníkom divadla,“ pripomenul J. Dóczy.

Veľký záujem o online program DAB je vidno aj v markantnom náraste návštevníkov a odberateľov na webovej stránke DAB i na jeho youtube kanáli a na sociálnych sieťach. „Prostredníctvom našej divadelnej webovej stránky, stránky divadlosrd.com, sociálnych sietí a youtube sme oslovili tisícky ľudí a dosiahli interakciu niekoľko desiatok tisíc vzhliadnutí našich aktivít. Len na našom youtube kanáli sa zvýšil počet odberateľov o takmer 300 percent. Markantne narástol počet followerov na facebooku i na instagrame,“ skonštatoval J. Dóczy.

DAB plánuje vytvárať pre svojich divákov online program aj naďalej. Najbližšie pripravujeme niekoľko častí krátkych videí pod názvom Divadelná hi(STORY) s divadelným historikom Karolom Mišovicom, v ktorých sa venujeme zaujímavým témam z histórie slovenského a nitrianskeho divadla. Už teraz plánujeme špeciálny online program na Medzinárodný deň detí a Deň otvorených dverí, ktorý je tradičnou júnovou aktivitou DAB v Nitre. „Zároveň dúfam, že sa bude epidemiologická situácia vyvíjať priaznivo a my budeme môcť čo najskôr otvoriť divadlo pre našich divákov. Z tohtoročnej sezóny sa nám pre koronavírus nepodarilo odpremiérovať iba poslednú plánovanú inscenáciu, ktorou je Láska slečny Elliotovej od Jane Austenovej v réžii Ľubomíra Vajdičku. Mali sme veľkú snahu ponúknuť ju divákom ešte v tejto sezóne, ale nakoniec sa vedenie divadla priklonilo k tomu, že sezónu 2019/2020 ukončíme už bez tejto premiéry 15. júna a začiatok novej sezóny bude 15.augusta. Premiéra Láska slečny Elliotvej by sa konala  v septembri. Všetko samozrejme bude závisieť od toho, ako sa bude vyvíjať epidémia ochorenia COVID-19,“ dodal J. Dóczy.

 

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami