DAB pracuje aj v čase epidémie, divadelná budova sa pravidelne dezinfikuje

DAB pracuje aj v čase epidémie, divadelná budova sa pravidelne dezinfikuje

15. 4. 2020

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pracuje aj v čase, keď sú jeho priestory pre epidémiu ochorenia COVID-19 zatvorené. Aby mohli zamestnanci jednotlivých oddelení DAB bezpečne pracovať, priestory divadla sa pravidelne dezinfikujú. Komplexné čistenie používaných priestorov DAB prebieha pravidelne ráno i popoludní.

V rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu bola pracovná doba v divadle skrátená na čas od 8. do 13. hodiny. „Hodinu pred jej začiatkom čistia priestory upratovačky, po 13. hodine nastupuje „čata“ v skafandroch, ktorá časti budovy divadla dôkladne vydezinfikuje,“ povedal riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Divadlo čistenie svojich priestorov vykonáva vlastnými silami. Po konzultáciách s odborníkmi nakúpilo certifikovanú dezinfekciu a vyškolilo na prácu s ňou svojich zamestnancov. Tí čistia divadlo od tretieho poschodia až po kotolňu. „Denne sa dezinfikujú tie časti budovy, v ktorých sa momentálne pracuje. Priestory určené pre návštevníkov sa čistia raz za týždeň, takže po odvolaní mimoriadnych opatrení sme schopní veľmi rýchlo spustiť v divadle normálnu prevádzku,“ vysvetlil J. Dóczy.

DAB už nehrá viac ako mesiac, pričom len v priebehu marca sa straty na tržbách za neodohraté predstavenia vyšplhali na úroveň 50.000 eur. „Ak budeme môcť začať hrať v septembri, tak dokážeme naše plánované príjmy naplniť zhruba na polovicu. Nebudem hovoriť presné čísla, ale ide o výpadok v hodnote státisícov eur. Otázne je aj to, aké budú naše tržby po uvoľnení protiepidemiologických opatrení, nevieme aké budú priority ľudí. Verím ale, že DAB má verných divákov, ktorí nášmu divadlu zachovajú svoju priazeň a budú naše predstavenia navštevovať tak, ako pred epidémiou,“ dodal J. Dóczy.

 

  

 

 

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami