Noc divadiel

Noc divadiel

Premiéra18. 11. 2019
Dľžka3:00 hod.
Scéna
Cena
Počet repríz 1

19.00 – 19.30, foyer DAB, vstup z hlavného vchodu

Stena slávy

Odhalenie mien ďalších významných osobností, ktoré pribudli na Stene slávy vo foyer DAB a ktoré sa svojou tvorbou významne zapísali do histórie nášho divadla.

Projekt Stena slávy vznikol počas 70. jubilejnej sezóny DAB a prezentuje do kameňa vytesané mená osobností – hercov, režisérov, dramaturgov a scénografov, ktorých život a dielo sú spojené s Divadlom Andreja Bagara v Nitre. Aktuálne je na nej uvedených už 57 mien.

19.30 – 20.00, kaviareň DAB, vstup z hlavného vchodu

Jozef a jeho zázračný farebný plášť – Making-of

Predstavenie a prezentácia krátkeho dokumentárneho filmu o vzniku muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť a stretnutie s jeho protagonistami.

20.00 – 21.40, zákulisie DAB, začiatok prehliadky foyer DAB, vstup z hlavného vchodu

Nepovolaným vstup zakázaný – Special edition

Špeciálna verzia inscenovanej prehliadky zákulisia Divadla Andreja Bagara v Nitre, ktorá predstaví nielen zákulisie, históriu, známe osobnosti a slávne inscenácie DAB, ale aj najnovší muzikál Jozef a jeho zázračný farebný plášť, či pripravovanú premiéru grotesky Nádej zomiera posledná.

Počas Noci divadiel budú tiež vo foyer DAB sprístupnené výstavy:

Výstava návrhov scény a kostýmov z muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť

František Perger – Scénografia, stála inštalácia makiet a scénografických návrhov k inscenáciám DAB v Nitre z dielne dlhoročného scénografa nitrianskeho divadla Františka Pergera.

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.