Od Jánošíka k Pápežovi

Od Jánošíka k Pápežovi

Premiéra25. 10. 2019
Dľžka2:15 hod.
Scéna Veľká sála
Cena 25 €
Počet repríz 5

Galavečer pri príležitosti 70. výročia založenia divadla

Pri príležitosti 70. výročia založenia Divadla Andreja Bagara v Nitre pripravujeme v réžii Júliusa Selčana galavečer, ktorým si pripomenieme slávne inscenácie, legendárne piesne, nezabudnuteľné choreografie, ale najmä známe a obľúbené tváre hercov, a to všetko rytme živého orchestra, tanečných čísel, projekcií, ale aj spomienok známych osobností nášho divadla. V rámci programu sa môžete tešiť na piesne z takých kultových muzikálov a inscenácií z histórie DAB ako Jánošík abo Na skle maľované (1973), Utekajte, slečna Nituš! (1986), Fidlikant na streche (1998), Grék Zorba (2001), Adam Šangala (2003), Kabaret (2004), Modrá ruža (2008). V jednotlivých hudobných číslach sa predstavia herci zo súčasnej, ale aj staršej generácie DAB v Nitre, ktorých bude sprevádzať orchester Jula Selčana, zbor a balet PUĽSu.

Hrajú: Martin Nahálka, Marián Viskup, Andrea Sabová, Nikolett Dékány, Andrej Remeník, Eva Pavlíková, Daniela Kuffelová, Lenka Barilíková, Ján Gallovič, Gabriela Dolná, Eva Večerová, Juraj Ďuriš, Kristína Turjanová, Klaudia Kolembusová, Martin Fratrič, Marián Slovák, orchester Jula Selčana, zbor a balet PUĽSu a ďalší.

Video rozhovory

Réžia, hudobné naštudovanie a dirigent

  • Július Selčan

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.