Panikári

Panikári

Premiéra11. 2. 2016
Dľžka2:30 hod.
Scéna Veľká sála
Derniéra5. 5. 2018
Počet repríz 38

muži na pokraji nervového zrútenia – súčasná komédia s pesničkami

Panikári sú vtipnou hrou, ktorá nenechá nikoho na pochybách, že dobrí kamaráti, dobre mienená rada a dobrá zábava ešte nevymreli. A nevymizli ani z divadelných javísk!

Myslíte si, že ste na dne? Myslíte si, že vám vo vašich manželských alebo partnerských problémoch už nikto nedokáže pomôcť? Myslíte si, že všetky účinné terapie, ako dostať svoj vnútorný život do rovnovážneho stavu, už zlyhali? Myslíte si, že je nad vaše sily zdolať krízu stredného veku?  Ste na omyle! Všetko sa to dá zvládnuť s ľahkosťou osviežujúceho humoru a s prieraznosťou kvalitnej fínskej vodky. A to pri sledovaní súčasnej fínskej komédie Panikári, ktorá teší milióny smiechuchtivých divákov po celom svete. A táto hra konečne prichádza aj na Slovensko – a to do Nitry.

Panikári je príbeh troch kamarátov a ich pochybností, ako ostať skutočným mužom. Ako si zachovať svoje chlapské JA! Ako nepodľahnúť diktátu stresu, nadmerným pracovným povinnostiam, neskutočným nárokom alebo obludným očakávaniam okolia. Ako sa v dnešnom dynamickom svete nenechať prevalcovať ženami. Ako s nimi komunikovať, porozumieť im, preniknúť do ich vnútra... Ako im lichotiť, vládnuť, dobývať ich... Ako prepojiť tieto dva na prvý pohľad rozdielne svety. Nepostihnuteľný vesmír kabeliek a nekonečný oceán pív! 

Panikári je komédia o súčasníkoch a o ich zábavných riešeniach aktuálnych problémov. Naši hrdinovia sú možno občas smiešni, dojemne trápni, ale predovšetkým dojímavo ľudskí . Jeden z nich je až príliš sebaistý, druhý nadmieru neistý, tretí zasa plný odhodlania pomôcť priateľovi za každú cenu. A nakoniec všetci traja pochopia, že pomoc potrebuje každý z nich. Leo, Max a Joni – tak sa totiž volajú – sa na nič nehrajú. Ale s akou chuťou sa dokážu hrať! Sú sebaironicky zábavní. Dokonca si pritom aj spievajú. Známe hity s novými textami, ktoré poodhaľujú ich tajné túžby a skryté sny.

Panikári - divadelná liečba humorom, vtipom a pesničkami. Predstavenie, počas ktorého si uvedomíte, že so svojimi otázkami a každodennými problémami nie ste sami! Relaxačná masáž smiechu, pri ktorej zistíte, že riešenia sú naporúdzi. A vy im dokážete sekundovať s úsmevom a dobrou náladou.

Autor

  • Mika Myllyaho

Réžia

  • Svetozár Sprušanský

Preklad

  • Peter Kerlik

Kostýmy a scéna

  • Diana Strauszová

Hudobná produkcia

  • Ľubo Horňák

Pohybová spolupráca

Texty piesní

  • Martin Sarvaš

Vokálna spolupráca

  • Lenka Paulíková

MAX

Panikári

Jana Nežatická 24. február 2016

Čítať celú recenziu TU

Panikari DAB - reportáž z premiéry TA3

TA3 20. február 2016

Dňa 21. 2. 2016 bola odvysielaná reportáž z premiéry komédie v DAB, Panikári, o čom muži túžia v relácii Týždeň v kultúre na TA3.

 

 

Panikári v DAB TV Nitrička reportáž z premiéry

TV Nitrička 15. február 2016

Reportáž z premiéry súčasnej fínskej komédie Panikári,  ktorá nenechá nikoho na pochybách, že dobrí kamaráti, dobre mienená rada a dobrá zábava ešte nevymreli. 

 

Panikári v DAB - TV CENTRAL reportáž

TV Central 15. február 2016

Dňa 12. 2. 2016 uviedlo DAB v Nitre do života hru Panikári, ktorá nenechá nikoho na pochybách, že dobrí kamaráti, dobre mienená rada a dobrá zábava ešte nevymreli. 

 

PANIKÁRI: nová komédia v DAB

Moja Nitra 15. február 2016

Na prvý pohľad rozdielne svety mužov a žien sa pokúšajú prepojiť s humorom, dávkou sarkazmu a štipkou irónie. Takí sú muži dnešného sveta, PANIKÁRI, ktorí stále hľadajú odpovede.

 

Panikari DAB - RTVS

RTVS 1 14. február 2016

V nedeľu 14. 2. 2016 bola odvysielaná reportáž v hlavnom spravodajstve RTVS o premiére komédie Panikári v DAB v Nitre, ktorá rieši mužsko-ženské vzťahy. 

 

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami