Divadlosrd.com

 • Počas Noci divadiel v DAB ožili spomienky na významné osobnosti i Nežnú revolúciu

  Noc Divadiel sa tento rok v DAB niesla v znamení spomienok. V dolnom foyer pribudlo na Stene slávy k doterajším 24 menám významných osobností ďalších 24. Po prvýkrát sa medzi nimi objavili aj mená žijúcich legiend DAB - Hildy Augustovičovej, Žofii Martišovej, Františka Pergera a Mariána Slováka. Na Stene slávy tak návštevníci DAB nájdu 48 mien osobností – hercov, režisérov, scénografov, ktorých život a dielo sú spojené s Divadlom Andreja Bagara v Nitre.

  16. 11. 2019

 • Divadlo Andreja Bagara v Nitre si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie výstavou

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre otvorí 16. novembra vo foyer na treťom podlaží výstavu s názvom NEŽNÁ.NR. Pripomenieme si ňou 30. výročie Nežnej revolúcie. Podujatie je venované udalostiam v novembri a v decembri 1989 a podrobne mapuje predovšetkým aktivity nitrianskych divadelníkov v tomto období.

  7. 11. 2019

 • Jubilejné spomienky a priania

  Veľkolepým galavečerom oslávilo Divadlo Andreja Bagara počas víkendu 70. výročie svojho vzniku. Výnimočnú príležitosti si nenechali ujsť ani mnohí herci, ktorí v nitrianskom divadle v minulosti pôsobili. Podelili sa o svoje spomienky a nezabudli pridať aj priania do budúcnosti:

  28. 10. 2019

 • Nová kniha venovaná 70-ročnej histórii DAB prinesie množstvo zaujímavostí a faktov

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pri príležitosti 70. výročia svojho vzniku vydáva spolu s Divadelným ústavom publikáciu, ktorá je venovaná histórii, významným udalostiam, osobnostiam a inscenáciám divadla. Kniha s názvom Divadlo Andreja Bagara 70 mapuje históriu DAB od jeho vzniku v roku 1949 až po súčasnosť. PKotvaodieľalo sa na nej sedem autorov (Miroslav Ballay, Slavka Civáňová, Jaroslav Dóczy, Walter Nagy, Peter Oravec, Miro Zwiefelhofer, Marta Žilková, graficky knihu pripravil Marek Kianička) a viac ako 20 spolupracovníkov.

  23. 10. 2019

 • Slávnostným galavečerom si DAB pripomenie 70. výročie svojho vzniku

  Legendárne piesne, nezabudnuteľné choreografie a predovšetkým známe a obľúbené tváre hercov pripomenie slávnostný galavečer, ktorým si Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pripomenie 70. výročie svojho vzniku. Program s názvom Od Jánošíka k pápežovi ponúkne množstvo piesní v rytme živého orchestra, tanečné vystúpenia, videoprojekcie i spomienky známych osobností nitrianskeho divadla.

  23. 10. 2019

 • Divadlo Andreja Bagara v Nitre predstaví v Piatok tekvicového novú Divadelnú zónu

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre otvorí v piatok 18. októbra po prvýkrát novú Divadelnú zónu. Priestor určený na relax a posedenie vyrastie pred budovou DAB na trávnatej ploche na Svätoplukovom námestí.

  16. 10. 2019

 • DAB v Nitre začalo s prípravou inscenácie Banalita lásky

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre začalo v týchto dňoch s prípravou inscenácie súčasnej izraelskej autorky Savyon Liebrecht Banalita Lásky. Hra v réžii Mariána Pecka ponúkne pohľad do súkromia dvoch veľkých myslí 20. storočia, sympatizanta Hitlera a nacistickej strany Martina Heideggera a jeho mladej židovskej študentky Hannah Arendt, budúcej významnej politickej teoretičky.

  16. 10. 2019

 • Divadelné uvádzačky začali jubilejnú sezónu DAB v nových kostýmoch

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre začalo svoju jubilejnú 70. sezónu obnovenou premiérou výpravného muzikálu Tisícročná včela. Svoju premiéru na ňom mali aj nové kostýmy našich uvádzačiek. Ich autorkou je kostýmová výtvarníčka Eva Kleinová. Naposledy pre DAB vytvorila kostýmy do inscenácie Hlava XXII, v tejto sezóne bude autorkou kostýmov do hry Robin Hood.

  17. 9. 2019

 • DAB získalo tri nominácie na ocenenie Dosky 2019

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre získalo tri nominácie na ocenenie Dosky 2019.

  17. 9. 2019

 • DAB uviedlo obnovenú premiéru muzikálu Tisícročná včela

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre v sobotu uviedlo obnovenú premiéru výpravného pôvodného slovenského muzikálu Tisícročná včela. Veľkolepá scénická freska vychádzajúca z magického a fantaskného videnia slovenskej reality zobrazuje rodinnú sága rodu Pichandovcov a ich detí, vnukov, pravnukov.

  16. 9. 2019

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami