Začali sme pripravovať brilantnú komédiu Meno

Začali sme pripravovať brilantnú komédiu Meno

4. 12. 2018

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo v týchto dňoch pripravovať brilantnú francúzsku konverzačnú komédiu Meno. Inscenácia predstavuje priateľov patriacich k vyššej strednej vrstve Paríža, ktorých  deklarované liberálne postoje narazia na spoločenské predsudky a stereotypy.

Táto nesporne najlepšia francúzska komédia súčasnosti z pera etablovanej autorskej dvojice Matthieu Delaporte a Alexandre de la Patellière bola napísaná v roku 2010 a odvtedy sa s úspechom uvádza po celom svete.

Dej komédie sa začne odvíjať, keď sa päť priateľov, ktorí sa poznajú už z detstva, stretne na spoločnej večeri. Jeden z nich je Vincent, ktorý sa už čoskoro stane otcom. Keď prezradí, že dieťa bude chlapec a bude sa volať Adolphe, atmosféra príjemnej večere sa okamžite zmení. Argument, že asociácia s menom Hitlera je minimálna, pretože meno Vincentovho syna sa bude písať po francúzsky, jeho priateľovi Pierrovi nestačí. Strhne sa výmena názorov, v ktorej si každý musí dať pozor, aby mu nepraskli nervy.

Povedali o hre:

Režisér Matúš Bachynec: „Diváci môžu tešiť na konverzačnú komédiu, ktorá má celkom neočakávanú pointu. Figurujú v nej dvaja páni, ktorí sa pohádajú počas priateľskej večere. Predstavuje to taký mužský svet ega, z ktorého vznikajú konflikty a situácie, ktoré sú naozaj vtipné. Je to veľmi dobre napísaná súčasná hra, ktorá v sebe okrem humoru nesie aj morálne posolstvo. Hra je konverzačná, takže na to, aby ten humor vznikal, musia herci používať skôr psychologické až civilné herectvo.“

Herec Martin Nahálka, ktorého diváci uvidia v postave Vincenta Barcheta: „Hrám človeka, ktorý je taký humorista. Robí si žarty aj z vecí, ktoré niekedy ani nie sú až také vtipné, uťahuje si zo všetkých svojich kamarátov, ktorí sa stále medzi sebou nejako doberajú. Pre mňa je to vtipná hra a som rád, že to nie je taký prvoplánový humor, kde by sa ľudia kopali do zadnej časti tela. Je to inteligentný francúzsky humor, ktorý má aj istú noblesu, aj istú zemitosť a ja si myslím, že to bude naozaj vtipná komédia.“

Premiéru komédie Meno uvedieme v Štúdiu DAB 18. januára 2019. V inscenácii sa predstaví: Barbora Andrešičová, Branislav Matuščin, Martin Nahálka, Tomáš Stopa, Andrea Sabová.

  

 

  

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.