Jubilejné spomienky a priania

Jubilejné spomienky a priania

28. 10. 2019

Veľkolepým galavečerom oslávilo Divadlo Andreja Bagara počas víkendu 70. výročie svojho vzniku. Výnimočnú príležitosti si nenechali ujsť ani mnohí herci, ktorí v nitrianskom divadle v minulosti pôsobili. Podelili sa o svoje spomienky a nezabudli pridať aj priania do budúcnosti:

Eva Matejková

Najkrajšie obdobie môjho života bolo v Nitre a v nitrianskom divadle. To sú len samé superlatívy, už som to povedala asi tisíckrát. Nitra je moje najmilovanejšie mesto a DAB najmilovanejšie divadlo. Najkrajšie úlohy som hrala tu. Moje srdce zostalo v Nitre a tak to zostane navždy.

Divadlu prajem v prvom rade báječných ľudí na javisku a báječných ľudí v hľadisku, veľa  nadaných umelcov a takých oddaných ľudí divadlu ako tu boli vždy.

 

Marián Slovák

Ja si veľmi rád spomínam na Nitru a Divadlo Andreja Bagara, bol som tu 18 rokov a keby som mal väčší plat, tak by som tu zostal celý život. A tie platy sa tu hercom žiaľ zatiaľ nemenia. 

Želám DAB aspoň ďalších krásnych 70 rokov a veľa úspechov.

 

Bibiana Ondrejková

Nitrianske divadlo je môj domov. Vždy sa tu aj po rokoch cítim ako doma.

Želám DAB, aby stále praskalo vo švíkoch, aby sa tu stále hrali skvelé inscenácie.

 

Jana Strnisková

V Nitre som prežila nádherné obdobie, našla som tu svoj druhý domov, druhé mamy a otcov a to bolo na tom to nádherné, to množstvo úžasných ľudí, ktorí išli spoločnou cestou a robili spolu skvelé divadlo.

Želám DAB, aby malo stále taký skvelý kolektív a šlo stále ďalej.

 

Jana Valocká

Na DAB si spomínam len v tom najlepšom. DAB fungovalo ako jedna veľká rodina. Ja som z Bratislavy, ale v Nitre som bola často aj cez divadelné prázdniny.

Prajem DAB všetko najlepšie, dobré vzťahy, dobrý súbor a verných divákov.

 

Miloslava Zelmanová

DAB bolo pre mňa nie len divadlom, ale aj domovom, pretože ma veľmi vrúcne prijali ako 17-ročnú študentku konzervatória. Prostredie tu bolo veľmi tvorivé a fantastické a aj v kolektíve sa človek cítil vždy veľmi dobre.

Priala by som divadlu ešte veľa rokov, storočí, aj tisícročí, aby vydržalo, aby sa tu vždy zišli dobrí a talentovaní ľudia, aby si mali čo povedať, aby jeden druhého dobíjali pozitívnou energiou, aby sa radi stretávali, tvorili dobré divadlo a tú radosť a pokoru mohli posúvať aj divákom do hľadiska.

 

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami