Divadelná kvapka krvi prilákala do DAB desiatky darcov

Divadelná kvapka krvi prilákala do DAB desiatky darcov

14. 6. 2019

Na Divadelnú kvapku krvi prišli v piatok 14. júna do DAB darovať najcennejšiu tekutinu desiatky darcov. Podujatie už tradične spolu s DAB zorganizovala spoločnosť Kaufland, Slovenský červený kríž (SČK) a Národná transfúzna služba (NTS).

Podľa generálnej sekretárky SČK Zuzany Rosiarovej Kesegovej bolo podujatie veľmi úspešné. „Divadelná kvapka krvi sa konala od 10. do 14. júna v ôsmich slovenských divadlách. Predpokladáme, že krv prišlo darovať vyše 300 ľudí.  Veľmi dobre hodnotím aj posledné podujatie kampane, ktoré bolo práve v DAB v Nitre. Som nadšená z celkovej atmosféry, ktorá tu panuje aj z toho veľkého počtu ľudí, ktorí prišli. Určite tu bolo vyše 60 darcov, takže je to mimoriadne úspešná akcia,“ skonštatovala.

S priebehom Divadelnej kvapky krvi bola spokojná aj predsedníčka územného spolku SČK v Nitre Mária Hegedüšová. Tá počas nej osobne darovala krv už po 80. raz. „Je to také jubileum a som rada, že som mohla aj ja pomôcť. Veľmi ma teší, že do DAB prišlo množstvo mladých ľudí a medzi nimi aj veľa prvodarcov. Verím, že mnohí z nich začnú chodiť na odbery pravidelne,“ povedala Mária Hegedüšová.

 

  

 

  

 

  

 

  

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.