PREVÁDZKOVÝ PORIADOK DIVADELNEJ KNIŽNICE

PREVÁDZKOVÝ PORIADOK DIVADELNEJ KNIŽNICE

18. 9. 2021

Čo je to Divadelná knižnica pri Divadle Andreja Bagara? Sídli a funguje v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Je zameraná na dramatické texty (drámy, komédie, tragédie, divadelné scenáre), odbornú divadelnú literatúru. Vo svojej zbierke má približne 6000 titulov. Je jedinou knižnicou na Slovensku špecializovanou na divadlo a drámu mimo Bratislavy. Naše služby veľmi často vyhľadávajú študenti Univerzity Konštantína filozofa v Nitre, Súkromného konzervatória, nitrianskych gymnázií, bežná verejnosť, ale aj amatérske súbory z celého kraja.

 

Kde sa nachádza?

V budove Divadla Andreja Bagara. Vstup je možný cez služobný vchod.

Kedy je prístupná pre verejnosť?

Pondelok: 10.00 – 12.00
Utorok: 10.00 – 12.00  
Streda: Pre verejnosť zatvorené
Štvrtok: 14.00 – 16.00
Piatok: 14.00 – 16.00

V prípade, že vám stanovené hodiny nevyhovujú, môžete si návštevu dohovoriť individuálne na telefónnom čísle +421 914 340 607

Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu je osobná návšteva knižnice možná len po individuálnom telefonickom dohovore. Návšteva knižnice je možná len po vyplnení hygienického formulára.

Ako sa dá zaregistrovať, vyhľadávať  tituly a požičať si ich, vrátiť ...?
Registrácia

Registrovať sa môžete osobne v priestoroch knižnice. Po vašej návšteve vám bude na mailovú adresu odoslaný notifikačný mail, vďaka ktorému budeme môcť väčšinu ďalších úkonov realizovať z pohodlia domova.
 

Výpožička a vyhľadanie titulu 

Knihy si môžete vypožičať osobne alebo si ich nájsť v našom online knižničnom katalógu. Prevziať si ju musíte prísť osobne alebo v dohodnutom čase po telefonickom rozhovore.                                     

Vrátenie požičaných exemplárov

Požičané knihy je možné vrátiť v čase, v ktorom je knižnica prístupná verejnosti. V prípade, že vám hodiny nevyhovujú, v priestoroch divadla (vedľa vrátnice, ktorá sa nachádza hneď po vstupe do služobného vchodu) je k dispozícii odkladací box, do ktorého môžete knihu vrátiť a správca knižnice si ju vyzdvihne. Prístup k boxu je možný v ktorýkoľvek deň s výnimkou štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Počas pracovných dní v čase 7.00 – 17.00, cez víkendy 11.00 – 16.00. V dňoch, v ktorých sa hrá v DAB večerné predstavenie je box prístupný do 20.00.

Knižničný a výpožičný poriadok

Možnosti predĺženia výpožičky, poplatky za nedodržanie výpožičnej doby, registračný poplatok a ostatné informácie si môžete prečítať v Knižničnom a výpožičnom poriadku, korý je k dispozícii TU.

Knižničný katalóg najdete TU

Návod na to, ako pracovať s knižničným katalógom nájdete TU

Kontakt na knižnicu

kniznica@dab.sk

+421 903 898 658

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami