Herečka Gabriela Dolná vydáva knihu o svojom živote i kariére

Herečka Gabriela Dolná vydáva knihu o svojom živote i kariére

23. 11. 2022

JEDNODUCHO GABA – to je názov knihy, ktorú o svojom živote v súkromí aj na javisku napísala dlhoročná herečka Divadla Andreja Bagara v Nitre Gabriela Dolná. Ako sama prezradila, čitatelia nájdu v knihe všetko, od jej detstva, cez prvé účinkovanie v divadle až po súčasnosť. Slávnostne bude uvedená do života 25. novembra o 16. hodine v divadelnom bufete Zákulisie.

          Kniha Jednoducho Gaba začala vznikať počas covidovej pandémie. „Písať som začala vlastne z nudy. Papiernictvá boli zatvorené, tak som začala písať do zošita, ktorý používam na poznámky počas štúdia na Univerzite tretieho veku. Nie som „priateľkou“ počítačov, preto som následne dávala rukou písané strany prepisovať svojej susedke a kamarátke. Takto postupne začala vznikať moja kniha. Korektúry v knihe robili redaktori vo vydavateľstve Blumi, ale prvé korektúry robila moja pani profesorka z gymnázia, slovenčinárka, ktorá ma pri práce veľmi povzbudzovala. Bola to pre mňa skutočná motivácia,“ hovorí G. Dolná.

                             

          Kniha má 116 strán. Čitatelia na nich nájdu všetky dôležité udalosti z herečkinho života. Od detstva, ktorého veľkú časť strávila u milovanej babičky, cez dospievanie až po jej hereckú kariéru. „V tej knihe je všetko, rozobrala som v nej aj moje súkromné vzťahy a nedávala som si servítku pred ústa. Takže čitatelia sa dozvedia aj to, ako žijú herečky v súkromí,“ spomína G. Dolná s úsmevom. Vo svojej knihe píše aj o tom, ako začínala svoju kariéru v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, ako prvýkrát stála na doskách, ktoré znamenajú svet i to, ako prišla do Nitry... „Je tam celý môj život doplnený fotkami zo súkromia aj z inscenácií, v ktorých som účinkovala,“ uviedla G. Dolná.

          Knižka Jednoducho Gaba vychádza vo vydavateľstve Blumi, čitatelia si ju môžu kúpiť pokladni DAB. Do života bola uvedená  25. novembra o 16. hodine v Zákulisí DAB. „Do sveta som ju vyprevádzala spolu s mojou dcérou Tatianou, s riaditeľom DAB Jaroslavom Dóczym a umeleckým šéfom divadla Matúšom Bachyncom. Pozvala som samozrejme aj všetkých priateľov a kolegov. Neskôr chcem moju knihu predstaviť aj v prešovskom divadle, kde som začínala a tiež v Spišskej Novej Vsi, kde mám naplánované predstavenia. V živote som už zažila veľa premiér, ale táto bude pre mňa úplne nová. Vlastnú knihu som ešte do života neuvádzala, bude to pre mňa celkom nový zážitok a verím, že všetko dobre dopadne a kniha sa bude čitateľom páčiť,“ povedala G. Dolná.

          Ako prezradila, už teraz nosí v hlave nápad na ďalšiu knihu. Jej téma je spojená s ostrovom Bali. „Môj syn tam žije už tri roky a aj ja mám k tomuto miestu vzťah. Takže v knihe by mali byť zaznamenané práve príbehy z Bali. Bude to skôr také cestopisné rozprávanie o mojich dobrodružstvách na tomto ostrove spojené s tamojšou skvelou gastronómiou,“ dodala G. Dolná.

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami