DIVADLO ANDREJA BAGARA VYUŽIJE LETO NA ÚDRŽBU DIVADELNEJ TECHNIKY A PRÍPRAVU NOVEJ JUBILEJNEJ 75. SEZÓNY 2024/2025

DIVADLO ANDREJA BAGARA VYUŽIJE LETO NA ÚDRŽBU DIVADELNEJ TECHNIKY A PRÍPRAVU NOVEJ JUBILEJNEJ 75. SEZÓNY 2024/2025

20. 6. 2024

Letné mesiace budú v Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre patriť intenzívnej údržbe a opravám divadelnej techniky. Nová jubilejná 75. sezóna 2024/2025 je už kompletne vyskladaná, ponúkne štyri premiéry. Pripravený je aj nový projekt rozvoja DAB na ďalšie päťročné obdobie. 

          DAB symbolicky odštartuje novú 75. divadelnú sezónu už počas osláv Nitra, milá Nitra, kedy svojim divákom ponúkne veľký hudobný galaprogram. V podaní hercov divadla na ňom zaznejú piesne z tých najslávnejších muzikálov, ktoré boli na javisku DAB uvedené. Galaprogram sa na Svätoplukovom námestí v Nitre začne v sobotu 6. júla o 19. hodine. „Ten, kto si ho nestihne pozrieť na námestí, môže ho neskôr vidieť v divadle. Určite budeme hľadať priestor, ako tento program zradiť do repertoáru,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

          Súbežne s prípravou galaprogramu chystá DAB novú divadelnú sezónu, ktorú už má kompletne vyskladanú a oficiálne ju už predstavilo médiám i verejnosti. „Ponúkneme v nej štyri premiéry a hneď od septembra divadlo rozbieha aj spoluprácu so strednými a vysokými školam. Chýbať nebudú ani rôzne sprievodné podujatia, ktoré pravidelne pripravujeme,“ pripomenul J. Dóczy.

Leto patrí v divadle údržbe a príprave rozvojových projektov

          Počas leta sa divadlo pre divákov zatvorí, práca v ňom však ani zďaleka nekončí. Naopak, jeho prevádzka pôjde naplno. „Robíme údržbu techniky, priestorov divadla, rôzne opravy, revízie, technické úpravy. Je to množstvo práce, ktorú musíme počas niekoľkých týždňov zvládnuť, aby divadlo mohlo v septembri opäť plnohodnotne fungovať,“ vysvetlil J. Dóczy.

            Ako riaditeľ DAB doplnil, okrem letnej údržby, technických úprav a tvorby novej sezóny už vypracoval aj nový projekt rozvoja DAB na najbližšie päťročné obdobie. „V decembri 2024 mi končí funkčné obdobie, takže budem opäť obhajovať post riaditeľa DAB, aby som mohol pokračovať v už rozbehnutých aktivitách. Okrem umeleckých projektov pripravujeme v spolupráci s Nitrianskym samosprávnym krajom rozsiahle investície do modernizácie divadla. Okrem plánovanej rekonštrukcie fasády je to aj veľká modernizácia javiskovej techniky. Oba projekty sa pohybujú rádovo v miliónoch eur,“ dodal J. Dóczy.

 

-dab-

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami