Divadlo Andreja Bagara v Nitre začalo s prípravou slávneho muzikálu Mníšky

Divadlo Andreja Bagara v Nitre začalo s prípravou slávneho muzikálu Mníšky

29. 5. 2024

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo v réžii Karla Škarku s prípravou známeho muzikálu Mníšky. Muzikál uviedlo už viac ako osemtisíc produkcií po celom svete. Bol preložený do 26 jazykov a postupne sa stal skutočným fenoménom. Premiéra muzikálu je naplánovaná na 20. a 21. septembra 2024.

Mníšky, sú malým muzikálom predurčeným k veľkému úspechu

   

Muzikál rozpráva príbeh piatich mníšok, ktoré musia za krátku dobu vyzbierať veľkú sumu peňazí pre svoju farnosť. Usporiadajú preto benefičné predstavenie, v ktorom každá z hlavných predstaviteliek objavuje svoj talent a ukazuje ho svetu. Lenže ako to už v živote chodí, nič nevychádza podľa plánu. „Preto budeme svedkami mnohých humorných situácií, ale aj hviezdnych muzikálových kreácií, umenia stepu, baletného tanca, či komických zvratov a chytľavých melódií,“ uviedli tvorcovia muzikálu.

   

Diváci sa už teraz môžu tešiť na stretnutie s Matkou Predstavenou, bývalou cirkusovou umelkyňou, a jej pravou rukou, sestrou Máriou Hubertou, ktorá má na starosti novicky. Zoznámia sa aj s mníškou Róbertou Annou, ktorá vyrastala na ulici. Sestra Mária Lea je novicka, ktorá sa chce stať prvou mníškou – primabalerínou. Päticu mníšok dopĺňa roztomilá sestra Mária Amnézia, ktorá stratila pamäť, keď jej padol na hlavu krucifix.

Mníšky sú skvelou kombináciou žánrovo rozmanitej hudby Dana Goggina pretkanou vtipnými situáciami z útrob kláštora. Je to dielo plné láskavého humoru a ľudskosti, ktoré sú v dnešnej dobe obzvlášť dôležitou esenciou,“ dopĺňajú tvorcovia.

   

-dab-

 

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami