DAB ponúkne Deň otvorených dverí aj keď divákov do svojej budovy vpustiť ešte nemôže

DAB ponúkne Deň otvorených dverí aj keď divákov do svojej budovy vpustiť ešte nemôže

26. 5. 2020

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre aj napriek pandémii, ktorá stále nedovoľuje organizovať masové podujatia, pripravuje pre svojich priaznivcov tradičné júnové podujatia. Tešiť sa môžu na oslavy Dňa detí i na Deň otvorených dverí. Obe akcie každý rok prilákajú do divadla stovky návštevníkov. Takéto hromadné podujatia sa však stále nemôžu organizovať, preto DAB presúva obe podujatia do svojho online programu, ktorý uvádza so sloganom Spolu VYHRÁME.

Deň detí bude DAB oslavovať 1. júna. Najmladším divákom a ich rodičom ponúkne na svojom youtube kanáli obľúbené rozprávkové predstavenie Ferdo Mravec. Nitrianski herci okrem toho deťom prečítajú ďalšie rozprávky, ktoré budú takisto zverejnené na internete.

DAB sa aj napriek pandémii rozhodlo pripraviť pre svojich divákov mimoriadne obľúbený Deň otvorených dverí, ktorý každý rok priláka do divadla stovky návštevníkov. Tento rok svoje dvere otvorí DAB virtuálne, na internete. V sobotu 6. júna ponúkne na svojom youtube kanáli bohatý program, ktorý divákov zavedie do zákulisia a predstaví aj hercov DAB v úlohách, v akých ich diváci bežne neuvidia.

Divadlo otvorí svoje dvere v online priestore

Deň otvorených dverí bude mať formu televízneho a divadelného štúdia, ktoré ponúkne program na celé popoludnie. „Diváci budú môcť prostredníctvom krátkych videí nakuknúť do zákulisia divadla. Herečka Eva Pavlíková pripravuje sériou rozhovorov so svojimi kolegami zo staršej „zlatej“ hereckej generácie DAB. Pre divákov pripravujeme aj prekvapenie v podobe videoklipu obľúbenej divadelnej retrokapely Živica,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

    

Program Dňa otvorených dverí ponúkne divákom aj krátke videá, z ktorých sa dozvedia užitočné informácie o tom, ako sa podľa zásad etikety správať v divadle. Prostredníctvom zaujímavých a vtipných reportáží sa priaznivci DAB dozvedia rôzne detaily zo súkromia svojich obľúbených hercov. Ďalšie zaujímavosti o svojich rodičoch prezradia deti hercov v programe Divadelné zlatíčka. „Diváci sa okrem toho môžu tešiť aj na projekciu mimoriadne úspešnej inscenácie DAB. Bude to naše prekvapenie, takže titul zatiaľ neprezradím,“ dodal Jaroslav Dóczy.

DAB ponúka zaujímavý online program Spolu VYHRÁME už niekoľko týždňov

Na online program Divadla Andreja Bagara diváci nemusia čakať až do júna. Divadlo pripravuje rôzne relácie a zábavné formáty už od marca. Každý týždeň v rámci Divadelných pondelkov ponúka záznam niektorej zo svojich inscenácií. Na youtube kanáli DAB nájdu deti takmer dve desiatky rozprávok, ktoré pre ne prečítali nitrianski herci. Na sociálnych sieťach zasa milovníci divadla nájdu zábavný Krátky slovník divadelného jazyka, Divadelné kvízy, videá zo zákulisia DAB, či projekt Divadelná hiSTORY, ktorý prináša zaujímavé informácie o histórii slovenského a predovšetkým nitrianskeho divadla.

 

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami