• Reportáž RTVS: Umelci čítajú deťom

  Herečky a herci Divadla Andreja Bagara v Nitre spríjemnili malým pacientom pobyt v nemocnici. Barbora Andrešičová, Anna Rakovská, Andrea Sabová, Juraj Ďuriš a Marián Viskup im prišli priamo na detské oddelenie čítať z knihy Ondřeja Sekoru Ferdo Mravec.

  21. 3. 2018

 • Herci spríjemnili detským i dospelým pacientom pobyt v nemocnici

  Dobrodružstvá Ferda Mravca i svet parížskych salónov priniesli v pondelok 19. marca herečky a herci Divadla Andreja Bagara (DAB) do nitrianskej fakultnej nemocnice. Barbora Andrešičová, Anna Rakovská, Andrea Sabová, Juraj Ďuriš a Marián Viskup prišli priamo na detské oddelenie, aby malým pacientom čítali z knihy Ondřeja Sekoru Ferdo Mravec.

  19. 3. 2018

 • Ján Gallovič sa s kolegami podelil o radosť z ceny Fra Angelica, ktorú získal za muzikál Povolanie pápež

  Po uvedení jubilejnej 60. reprízy muzikálu Povolanie pápež sa predstaviteľ Jána Pavla II. Ján Gallovič podelil so svojimi kolegami o radosť z udelenia ceny Fra Angelico. Cenu udeľuje Rada Konferencie biskupov Slovenska (KBS) pre vedu, vzdelanie a kultúru, ktorá ňou za muzikál Povolanie pápež  ocenila 20. februára v Primaciálnom paláci v Bratislave Jána Galloviča i autora libreta Daniela Heviera.

  19. 3. 2018

 • V DAB je v plnom prúde príprava hry Otec Goriot, pôjde o prvú slovenskú divadelnú adaptáciu slávneho Balzacovho románu

  Román Otec Goriot je súčasťou rozsiahleho cyklu Ľudská komédia, vďaka ktorému sa jeho autor Honoré de Balzac zapísal do dejín literatúry ako prenikavý analytik spoločenského života. Autorom prvej slovenskej divadelnej adaptácie tohto románu je Daniel Majling a Roman Polák, ktorý inscenáciu aj režíruje.

  12. 3. 2018

 • ZA OPONOU so scénografom Jurajom Kuchárekom

  Juraj Kuchárek: Dôležité je to, čo rozpráva herec, vizuálna zložka nesmie konkurovať textu a hereckému umeniu

  12. 3. 2018

 • DAB sa zapojí do Cyklojazdy na Deň Zeme

  ivadlo Andreja Bagara sa 22. apríla 2018 pri príležitosti Dňa zeme, zapojí do Cyklojazdy spojenej s osadením verejnej cyklopumpy, ktorú pripravuje Občianske združenie Rozbicyklujme Nitru!

  12. 3. 2018

 • Pripravujeme prvý ročník prehliadky inscenácií Made in Czechoslovakia

  Pripravujeme prvý ročník prehliadky inscenácií Made in CzechoslovakiaDivadlo Andreja Bagara v Nitre pripravuje pre svojich divákov 16. – 19. mája 2018 prvý ročník prehliadky výnimočných a divácky príťažlivých inscenácií českých a slovenských divadiel a umelcov.

  12. 3. 2018

 • Ako na divadlo s Divadlom Andreja Bagara v Nitre

  Aj tento rok spolupracujeme s Asociáciou Divadelná Nitra na vzdelávacom projekte Ako na divadlo, ktorého prvá časť bude zameraná na vznik inscenácie Mechanický pomaranč.

  12. 3. 2018

 • Inscenácia Ľudia, miesta a veci sa dostala do 14. ročníka súťažného programu festivalu Nová dráma/New Drama 2018

  Dramaturgická rada festivalu Nová dráma/New Drama 2018 (v zložení Martina Mašlárová, Miroslav Ballay a Marek Godovič) uzavrela výber inscenácií do súťažného programu.

  12. 3. 2018

 • Pokračuje modernizácia DAB

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pokračuje v modernizácii svojej budovy i vybavenia. V priebehu zimných mesiacov sa začala výmena osvetlenia vo foyer a v ďalších priestoroch divadla. „Ide o smart systém, ktorý je energeticky úsporný. Inštalujeme LED technológie, ktoré dokážu meniť farebnosť a tým napríklad doplniť aj charakter predstavenia, alebo iného podujatia. V našich priestoroch je aj veľa estetických a umelecky hodnotných prvkov, ktoré budú práve vďaka novému nasvieteniu pôsobiť ešte atraktívnejšie ako doteraz. Osvetlené sú okrem toho aj vystavené divadelné kostýmy i portrétne fotky našich hercov,“ vysvetlil riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

  12. 3. 2018

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Divadelný spravodaj

Newsletter

Spravodaj posielame raz za mesiac

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.