• Ľudia , miesta a veci na prestížnom podujatí Festival divadlo Plzeň 2018, Jsme slušní lidé? recenzia 1.

  Snad nikdy jsem nezažila festival, na kterém by se takřka v každém dalším představení rozvíjelo téma nastolené tím předchozím. Kritika společnosti a politiky (nejen slovenské, ale i obecněji „Západní”), uvažování o občanské i umělecké spoluzodpovědnosti, hledání východiska a hodnotového ukotvení.

  25. 9. 2018

 • Ľudia , miesta a veci na prestížnom podujatí Festival divadlo Plzeň 2018, Plzeňská mozaika, recenzia 2.

  V kontextu předchozího festivalového dne, který nabídl dva výrazné, interaktivní projekty s prvky imerzivního divadla, se hlavní sekce pátečního programu jevila poněkud krotce. Představily se dvě české a jedna slovenská inscenace, jež setrvaly na důvěrně známé půdě činoherního divadla založeného především na silných hereckých výkonech. Diváci tentokrát mohli zůstat v bezpečí svých sedaček, skryti v pološeru hlediště.

  25. 9. 2018

 • DAB má za sebou úspešnú premiéru inscenácie Mechanický pomaranč

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre uviedlo v piatok 21. a v sobotu 22. septembra prvú premiéru tohtoročnej divadelnej sezóny. Divadelná adaptácia románu Anthonyho Burgessa Mechanický pomaranč bola na slovenských divadelných doskách uvedená po prvýkrát.

  25. 9. 2018

 • DAB pripravilo výstavu Shut up! Hlas demokracie v ohrození

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre sprístupní vo štvrtok 20. septembra vo foyer výstavu Shut up! Hlas demokracie v ohrození. Tento medzinárodný projekt je reakciou na vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Autormi koncepcie výstavy sú ľudia z agentúry Respect APP, ktorá vyzvala dizajnérov, aby vytvorili plagát na túto tému.

  19. 9. 2018

 • Pomôžte divadlu s prípravou inscenácie Mechanický pomaranč

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre sa obracia na svojich verných divákov a priateľov s prosbou o pomoc pri príprave inscenácie Mechanický pomaranč. DAB potrebuje pri tvorbe tejto hry niekoľko kusov aspoň čiastočne funkčných smartfónov, na ktorých bude možné prezeranie fotografií.

  3. 9. 2018

 • Pred piatimi rokmi nás opustil Jozef Bednárik

  Jozef Bednárik (*17. 9. 1947, Zeleneč – † 22. 8. 2013) významný slovenský divadelný herec a režisér.

  22. 8. 2018

 • Využite možnosť kúpiť si do 25. septembra divadelné ABONENTKY

  V divadelnej sezóne 2018/2019 Muži bez hraníc vám opäť ponúkame možnosť zakúpiť si výhodné balíčky vstupeniek na naše predstavenia. Pripravili sme pre vás abonentky na očakávané divadelné novinky, ako aj balíček Divadelné zážitky na predstavenia, ktoré sa stretli v minulých sezónach s mimoriadnym diváckym úspechom a vynikajúcim ohlasom odbornej verejnosti.

  21. 8. 2018

 • Témou novej sezóny v Divadle Andreja Bagara v Nitre budú muži a ich svet

  Muži bez hraníc – to je hlavná téma divadelnej sezóny 2018/2019 v Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre. Po predchádzajúcej sezóne s názvom Cherchez la femme venovanej ženám, tak DAB prenieslo pozornosť na mužov a mužský svet. Všetky pripravované premiéry v sezóne 2018/2019 prinášajú mužské témy a výrazné mužské postavy.

  15. 8. 2018

 • OZNAM: Nájom časti dočasne prebytočných priestorov (bufet, sklady)

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre, ako organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK v súlade s § 9a ods. (5)  a ods. (9) zák. č. 446/2001 Z. z. o majetku vyšších územných celkov v znení neskorších predpisov zverejňuje: ​​​​​​​zámer prenajať formou priameho nájmu časť dočasne prebytočných priestorov:

  1. 8. 2018

 • V uplynulej divadelnej sezóne v Divadle Andreja Bagara za všetkým stáli ženy

  Krásna Viola de Lesseps, ktorá očarila aj najznámejšieho dramatika všetkých čias v hre Zaľúbený Shakespeare, doráňaná a samu seba hľadajúca Emma v inscenácii Ľudia, miesta a veci, či dcéry nešťastného Otca Goriota. To sú všetko ženy, ktoré v Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre utvárali uplynulú sezónu 2017/2018. Tá niesla príznačný názov: Cherchez la femme, teda Za všetkým hľadaj ženu.

  10. 7. 2018

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.