• Využite možnosť kúpiť si do 25. septembra divadelné ABONENTKY

  V divadelnej sezóne 2018/2019 Muži bez hraníc vám opäť ponúkame možnosť zakúpiť si výhodné balíčky vstupeniek na naše predstavenia. Pripravili sme pre vás abonentky na očakávané divadelné novinky, ako aj balíček Divadelné zážitky na predstavenia, ktoré sa stretli v minulých sezónach s mimoriadnym diváckym úspechom a vynikajúcim ohlasom odbornej verejnosti.

  21. 8. 2018

 • Témou novej sezóny v Divadle Andreja Bagara v Nitre budú muži a ich svet

  Muži bez hraníc – to je hlavná téma divadelnej sezóny 2018/2019 v Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre. Po predchádzajúcej sezóne s názvom Cherchez la femme venovanej ženám, tak DAB prenieslo pozornosť na mužov a mužský svet. Všetky pripravované premiéry v sezóne 2018/2019 prinášajú mužské témy a výrazné mužské postavy.

  15. 8. 2018

 • OZNAM: Nájom časti dočasne prebytočných priestorov (bufet, sklady)

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre, ako organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK v súlade s § 9a ods. (5)  a ods. (9) zák. č. 446/2001 Z. z. o majetku vyšších územných celkov v znení neskorších predpisov zverejňuje: ​​​​​​​zámer prenajať formou priameho nájmu časť dočasne prebytočných priestorov:

  1. 8. 2018

 • V uplynulej divadelnej sezóne v Divadle Andreja Bagara za všetkým stáli ženy

  Krásna Viola de Lesseps, ktorá očarila aj najznámejšieho dramatika všetkých čias v hre Zaľúbený Shakespeare, doráňaná a samu seba hľadajúca Emma v inscenácii Ľudia, miesta a veci, či dcéry nešťastného Otca Goriota. To sú všetko ženy, ktoré v Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre utvárali uplynulú sezónu 2017/2018. Tá niesla príznačný názov: Cherchez la femme, teda Za všetkým hľadaj ženu.

  10. 7. 2018

 • Kritici hodnotili uplynulú divadelnú sezónu, DAB v Nitre počas nej zaujalo viackrát

  Súčasťou festivalu Dotyky a spojenia v Martine bolo aj hodnotenie uplynulej divadelnej sezóny na Slovensku. Kritici a teatrológovia sa na ňom hodnotili konkrétne hry, zaoberali témami, ktoré sa v inscenáciách objavovali, ale i dramaturgické plány a smerovania jednotlivých divadiel. Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre bolo v tejto súvislosti viac krát pozitívne hodnotené.

  10. 7. 2018

 • Súčasťou sezóny Cherchez la femme bola aj prehliadka divadiel, výstavy a kultúrne podujatia

  Uplynulá sezóna ponúkla v DAB okrem inscenácií aj množstvo sprievodných podujatí. Divadlo svojim divákom ponúklo výstavu Štvrť storočie v novej budove, ktorá dokumentovala 25 rokov života DAB v novej budove. Výstava Shakespeare in DAB zasa priniesla výber fotografií z inscenácií uvedených Shakespearových titulov.

  10. 7. 2018

 • Sezóna 2017/2018 priniesla viaceré novinky

  So sezónou 2017/2018 sú spojené viaceré novinky. DAB spustilo do prevádzky novú líniu vzdelávacích programov a diváci dostali možnosť kúpiť si výhodné balíčky vstupeniek. Od septembra 2017 okrem toho zdobia priestory divadla nové portréty hercov.

  10. 7. 2018

 • Aj počas divadelných prázdnin je v divadle rušno

  Život v divadle sa ani počas prázdnin nezastavil. V priebehu leta čakajú DAB rozsiahle údržbárske a rekonštrukčné práce. Pokračovať bude renovácia Štúdia DAB, kde prebiehajú práce na oprave javiskových stolov. „Vypracovaný je tiež projekt nového osvetlenia Štúdia a riešime aj havarijný stav transformátora, ktorý by bez údržby mohol ohroziť prevádzku divadla v budúcej sezóne. Počas leta sa bude opravovať aj javisková technika vo Veľkej sále,“  uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

  10. 7. 2018

 • Herečka DAB Lenka Barilíková sa popri herectve venuje aj hlasovej terapii a edukácii

  Spôsob akým rozprávame, ako sa vyjadrujeme a komunikujeme o nás môže povedať viac, ako si myslíme. Veľa o tom vie herečka Divadla Andreja Bagara v Nitre Lenka Barilíková, pre ktorú je hlasový a slovný prejav denným chlebom.

  10. 7. 2018

 • DAB v Nitre získalo pamätnú medailu a ďakovný list

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre získalo pamätnú medailu a poďakovanie za spoluprácu na II. Slovensko – českej filatelistickej výstave NITRAFILA 2018, ktorá sa koná v hornom foyer Divadla Andreja Bagara v Nitre od 4. do 8. júla. Súťažná všeobecná filatelistická výstava sa koná pri príležitosti osláv NITRA, MILÁ NITRA... Poďakovanie prevzal riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre Jaroslav Dóczy.

  6. 7. 2018

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.