• DAB sa otvára divákom, pripravuje sériu vzdelávacích a kultúrnych aktivít

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa otvára svojim divákom, s ktorými bude komunikovať nielen prostredníctvom predstavení, ale aj cez ďalšie aktivity. DAB zriadilo novú kumulovanú funkciu projektového manažéra, lektora dramaturgie a koordinátora vzdelávacích programov. V zmysle koncepcie OTVORENÉHO DIVADLA sa chce DAB pomocou nových aktivít zamerať na výchovu mladých i budúcich divákov.

  29. 3. 2017

 • Vážení priatelia a priaznivci Divadla Andreja Bagara.

  Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste v roku 2016 poukázali 2 % z vašich daní občianskemu združeniu Klub priateľov DAB.

  28. 3. 2017

 • Diskusia s tvorcami muzikálu Povolanie pápež

  Stalo sa už dobrou tradíciou, že naše divadlo prináša svojim divákom možnosť stretnutia a rozhovoru s tvorcami jednotlivých predstavení, priamo po ich skončení . V pondelok 20. marca sme sa takto stretli s divákmi pôvodného slovenského muzikálu POVOLANIE PÁPEŽ.

  27. 3. 2017

 • Jaromír Nohavica bude koncertovať v Divadle Andreja Bagara

  Jaromír Nohavica bude 12. mája 2017 koncertovať v Divadle Andreja Bagara. Jeho hosťami budú Robert Kuśmierski (PL) a Pavel Planka (CZ)

  23. 3. 2017

 • Divadlo Andreja Bagara začalo s prípravou dvoch nových inscenácií 

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre začalo v týchto dňoch s prípravou dvoch nových inscenácií. V rámci divadelnej sezóny Made in Slovakia ponúkne v apríli svojim divákom poéziu Miroslava Válka v hre Žltým včelám žlté slzy a súčasnú interpretáciu mýtického príbehu inscenácii Jánošík.

  17. 3. 2017

 • Súčasťou premiéry hry Syna či dcéru? je aj výstava karikatúr

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre uvádza v piatok 10. marca inscenáciu Syna či dcéru? z pera autorky Táni Kusej, v réžii Adriany Totikovej. Premiéru hry doplní výstava akademického maliara Viliama Širokého, ktorý vo svojich dielach prostredníctvom karikatúr predstaví hlavné postavy a protagonistov tejto charakterovej komédie.

  10. 3. 2017

 • Pozvánka na stretnutie s časopisom Slovenka

  Pozývame Vás na stretnutie s redakciou vášho obľúbeného týždenníka. Príďte sa pozhovárať s redaktormi a pracovníkmi časopisu Slovenka, ktorí sa na vás tešia 15. marca 2017 o 17. hodine v Krajskej knižnici Karola Kmeťka v Nitre

  8. 3. 2017

 • Skvelá komédia Syna či dcéru? prináša výbornú zábavu a iskrivé mužsko-ženské napätie

  V Divadle Andreja Bagara v Nitre finišuje príprava skvelej komédie Syna či dcéru?, v ktorej autorka Táňa Kusá odhaľuje prekvapivý a vtipný svet pestrej skupiny žien.

  6. 3. 2017

 • DAB vydá hudobné CD s piesňami z muzikálu Povolanie pápež

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pripravuje pre priaznivcov mimoriadne úspešného muzikálu Povolanie pápež darček. Tento týždeň pokračovalo nahrávanie CD nosiča, na ktorom budú piesne z predstavenia. „Bude tam všetko, okrem scénickej hudby. Je to približne 70 minút hudby s 18 piesňami a 21 hudobnými stopami, pretože tá posledná sa skladá z troch partov,“ prezradil autor hudby k muzikálu Gabo Dušík.

  3. 3. 2017

 • Vo foyer DAB si diváci môžu pozrieť výstavu fotografií k muzikálu Povolanie pápež

  Výstava fotografií k muzikálu Povolanie pápež, po prvýkrát prezentovaná v decembri 2016 v OC Mlyny, je už nainštalovaná vo foyer Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre.

  22. 2. 2017

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Divadelný spravodaj

Newsletter

Spravodaj posielame raz za mesiac

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.