DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB DAB

Videogaléria

video

celá ►Galéria

Staňte sa našimi priateľmi na Facebooku

POKLADNICA DAB

Otváracie hodiny pokladne

Pondelok - Piatok
08.30 - 18.30

Zájazdy a hromadné vstupenky (nad 10 ks) si môžete rezervovať v pracovných dňoch na obchodnom oddelení na tel.č.: 037/ 772 1580, 037/ 6524 875, alebo e-mailom: obchodne@dab.sk. Ak Vám nepríde odpoveď na mailovú objednávku kontaktujte nás.

Viac info »

partneri

slovenska sporitelna, generálny partner sezóny

Partnerské hotely DAB

Návštevníci DAB v Nitre si môžu uplatniť výraznú zľavu na ubytovaní v partnerských hoteloch DAB na základe platnej divadelnej vstupenky v deň predstavenia. Zľava platí aj v deň pred predstavením, aj v deň po predstavení. Cena ubytovania po zľave je 45,- Eur za dvojposteľovú izbu za noc.

všetci partneri>>

Zriaďovateľ

Nitriansky samosprávny kraj

 

divadelný spravodaj

Zostaňte s DAB v obraze

Anketa

Zapojte sa do našej ankety a vyhrajte zaujímavé ceny...

anketa >>

Vaše názory k predstaveniam môžete písať na mail marketing@dab.sk
aaa
vstupenky pozvanie ŠTYRIA V RINGU
Jordi GALCERÁN

OBSADENIE

FernandoJakub Rybárik
EnriqueJuraj Ďuriš
CarlosMarián Viskup
MercedesLenka Barilíková


Tvorcovia

prekladRoman Brat
dramaturgiaJana Liptáková
výber hudbyMichal Spišák
kostýmyEva Kleinová
scénaDiana Strauszová
réžiaMichal Spišák


POpis

Kam sú ľudia schopní zájsť kvôli peniazom a získaniu zamestnania? Trpká čierna komédia o zúfalom boji o prežitie v nadnárodných podnikoch.

Jordi Galcerán, ktorého v Španielsku nazývajú „kráľom čiernej komédie“, je scenárista, prekladateľ a dramatik známy predovšetkým svojou hrou Štyria v ringu. Táto hra bola doteraz preložená do viac ako tridsiatich jazykov a uvádzajú ju v 60 krajinách po celom svete. Divadelná hra je svojím spôsobom záznamom modelovej situácie, ktorú vymyslel a realizoval psychológ jednej významnej nadnárodnej spoločnosti v Štokholme. Vo filiálke tejto spoločnosti v Madride sa na konkurze „pobijú“ o miesto marketingového riaditeľa štyria uchádzači: traja muži a jedna žena. Stretnú sa v jednej miestnosti a čakajú na niekoho z firmy, kto s nimi povedie výberové konanie. Nikto však neprichádza...

Trpká komédia s gagmi, trapasmi i prvkami mystifikácie pátra po hodnotách obyčajnej ľudskosti v hrozivých korporatívnych pravidlách mamutích podnikov a firemných záujmov. Je to hra o zúfalom boji o prežitie a o veciach, ktoré vyzerajú tak nereálne a nenormálne, až nám je z toho do smiechu, aby sme nemuseli plakať.

Kam sú ľudia schopní zájsť kvôli peniazom a získaniu zamestnania? Ako dlho vydržia tvrdé pravidlá?

Hra je ako zjavenie, napísali katalánske noviny v roku 2003. A je stále aktuálna. Má oslnivé dialógy, humor, napätie, ale najmä vzrušujúce záverečné prekvapenie.

Galcerán je asi jediný španielsky autor žijúci len zo svojej tvorby a tak sa stal aj kráľom španielskych divadelných pokladní. Od úspešnej „metódy“ neprestal fascinovať verejnosť ďalšími skvelými komédiami, ktorými vyvoláva smiech, aj keď riešia vážne sociálne konflikty. Hra sa stala aj predlohou španielsko argentínskeho filmu MÉTODO, EL z roku 2005.„Prácou dramatika je napísať dobrý príbeh“, povedal Galcerán, ktorý je skvelým rozprávačom historiek, čo sa javia ako zábavné, možno trochu aj cynické, no vždy v sebe obsahujú múdrosť a ušľachtilosť. 

Foto: Collavino

Celoslovenská premiéra: 27. novembra 2015 – Štúdio DAB

Predstavenie trvá: 2h bez prestávky

Videogaléria

galériamapa stránok divadlopressprogramrepertoárpartnerikontaktyvstupenky
Svätoplukovo námestie 4, 950 53 Nitra | Tel: +421 37 7721 577-9 © 2010 Divadlo Andreja Bagara Nitra