Pred 25 rokmi sa DAB začalo sťahovať do svojej súčasnej budovy

Pred 25 rokmi sa DAB začalo sťahovať do svojej súčasnej budovy

18. 9. 2017

  Divadlo Andreja Bagara sa 18. septembra 1992 začal sťahovať do svojej novej budovy. Jej výstavba začal v marci 1982 a trval viac ako desaťročie. Po budove prešovského divadla bol objekt DAB druhou stavbou, ktorá po roku 1918 vznikla na Slovensku špeciálne pre divadelné účely.

Presťahovanie sa do jednej z najväčších divadelných budov na Slovensku zásadne ovplyvnilo ďalší vývin aj dramaturgiu divadla. V priebehu štvrťstoročia sme v nej uviedli vyše 130 premiér a na naše predstavenia sa prišlo pozrieť viac ako dva milióny divákov.

Pripravovaná výstava dokumentujúca 25 rokov života Divadla Andreja Bagara v Nitre v novej budove ponúkne nielen fotografie, plagáty či zoznam všetkých titulov uvedených na doskách nového divadla, ale aj fotografie z výstavby novej budovy, či sťahovania divadla, alebo architektonické plány a nákresy. Výstavu Štvrť storočie v novej budove plánujeme otvoriť pre našich návštevníkov v priebehu októbra 2017.

  

 

  

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.