DIVADLO ANDREJA BAGARA POZÝVA NA DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ A DEŇ DETÍ

DIVADLO ANDREJA BAGARA POZÝVA NA DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ A DEŇ DETÍ

17. 5. 2017

Prehliadku divadelného zákulisia, autogramiádu, herecké kulinárske lahôdky a ďalšie prekvapenia si pre svojich návštevníkov pripravilo Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre v rámci Dňa otvorených dverí a osláv Medzinárodného dňa detí. Tento rok otvorí DAB svoje brány 3. júna o 10. 00.

   V dolnom foyer DAB sa bude od 10.00 do 13.00 konať tradičná autogramiáda hercov aj so špeciálnym hosťom Ján Gallovičom. V tých istých priestoroch si budú môcť návštevníci až do 14.00 vyskúšať divadelné líčenie, kostýmy a fotenie s divadelnými rekvizitami. Okolo pokladnice DAB sa bude od 10.00 do 14.00 konať Divadelný blšák, počas ktorého sa budú predávať osobné predmety, ktoré venovali nitrianski herci, aby sa z výťažku z predaja mohla podporiť tvorba detských divadelných súborov.

   Pred divadlom si budú môcť návštevníci vypočuť od 10.30 do 11.00 DAB songy, v ktorých zaznejú pesničky z muzikálu Povolanie pápež a z inscenácií Dámska šatňa a Panikári.

   Do Tramtárie... tam aj späť - to je názov tvorivých dielní, v ktorých sa budú deti s hercami DAB venovať veršom Miroslava Válka. Podujatie sa bude konať v hornom foyer od 11.00 do 12.00.

   V dolnom foyer sa o 11.00 začne prvá inscenovaná prehliadka divadelného zákulisia s názvom Nepovolaným vstup zakázaný. Divadelný škriatok prevedie návštevníkov zákulisím aj o 13.00.

   Na pravé poludnie sa v Kaviarni DAB začína podujatie Z hereckej kuchyne, na ktorom sa budú podávať kulinárske špeciality, ktoré navarili a napiekli nitrianski herci. Presne o 12.00 sa na prvom podlaží, pri vstupe do sály vpravo začne projekcia „nízkorozpočtového a vysokoumeleckého“ filmu The Búrka vytvoreného hercami DAB.

   Vo veľkej sále divadla sa o 14.30 začne zábavná show Milujem DAB, v ktorej budú proti sebe súťažiť dva tímy hercov spolu s divákmi z publika. DAB songy opäť oživia priestor pred divadlom o 16.30, kedy budú znieť piesne z muzikálu Povolanie pápež a z hier Syna či dcéru? a Dámska šatňa.

   Podujatie ukončí rozprávka pre deti aj dospelých Ferdo Mravec, ktorá bude aj so sladkou recepciou trvať od 17.30 do 19.30.

   Počas Dňa otvorených dverí si budú môcť návštevníci pozrieť v divadelnej kaviarni aj fotografickú výstavu 25 rokov/25 inscenácií DAB zachytávajúcu 25 rokov tvorby Divadla Andreja Bagara v Nitre.

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Divadelný spravodaj

Newsletter

Spravodaj posielame raz za mesiac

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.