AKO NA DIVADLO V NITRE s Divadlom Andreja Bagara a inscenáciou JÁNOŠÍK

AKO NA DIVADLO V NITRE s Divadlom Andreja Bagara a inscenáciou JÁNOŠÍK

26. 4. 2017

Asociácia Divadelná Nitra a Divadlo Andreja Bagara v Nitre Vás pozývajú zúčastniť sa na projekte AKO NA DIVADLO V NITRE s Divadlom Andreja Bagara a inscenáciou JÁNOŠÍK (réžia Rastislav Ballek)

Program aktivít projektu 
utorok 30. mája 2017, Veľká sála Divadla Andreja Bagara v Nitre 
-    9.40 – 9.50 //     úvodné stretnutie so študentmi – účastníkmi projektu, predstavenie projektu, harmonogram
-    10.00 – 11.40 // návšteva divadelnej inscenácie JÁNOŠÍK 
-    11.45 – 13.15 // diskusia s účinkujúcimi hercami, s režisérom Rastislavom Ballekom 
                             a dramaturgom inscenácie Adamom Goldom
-    13.15 – 14.00 // občerstvenie, prestávka na obed 
-    14.00 – 16.15 // interaktívna prednáška a diskusia Jánošík z hľadiska popkultúry, lektor: estetik a publicista Juraj Malíček a výtvarná dielňa,                                    lektorka: scénografka Dáša Krištofovičová
  

Doplňujúce informácie:

Projekt AKO NA DIVADLO V NITRE s Divadlom Andreja Bagara je súčasťou celoročného projektu neformálneho vzdelávania o divadle AKO NA DIVADLO 2017, ktorý pripravuje Asociácia Divadelná Nitra, a ktorý je určený študentom stredných a vysokých škôl z rôznych miest Slovenska, ako aj širokej verejnosti. Celoročný projekt AKO NA DIVADLO 2017 pozostáva zo štyroch samostatných častí, ktorých cieľom je ponúknuť čo najrozmanitejšie aktivity a osloviť rôzne cieľové skupiny.

AKO NA DIVADLO V NITRE s Divadlom Andreja Bagara a s inscenáciou JÁNOŠÍK v réžii Rastislava Balleka je v poradí druhou aktivitou tohto projektu.

Prvá časť s inscenáciou DOBRO sa uskutočnila začiatkom apríla 2017 a zúčastnilo sa jej spolu 45 študentov z Gymnázia Párovská 1, Súkromného konzervatória v Nitre a Katedry Estetiky FF UKF v Nitre.

Cieľom projektu AKO NA DIVADLO V NITRE s Divadlom Andreja Bagara je prostredníctvom neformálneho vzdelávania v oblasti divadla rozvíjať tradičné poznatky

a skúsenosti mladých ľudí s divadlom, obohacovať ich vedomosti o súčasnom slovenskom divadle a divadelnej tvorbe a inscenáciách Divadla Andreja Bagara v Nitre.

Aktivity projektu AKO NA DIVADLO V NITRE s Divadlom Andreja Bagara:

Vznik a analýza dramatického textu, návšteva divadelného predstavenia, diskusia s tvorcami a účinkujúcimi hercami, tvorivé hry a diskusia s divadelnými kritikmi o inscenácii. Jednotlivé aktivity neformálneho vzdelávania budú viesť tvorcovia inscenácie a prizvaní divadelní teoretici, kritici a praktici.

Všetci účastníci – študenti aj pedagógovia projektu AKO NA DIVADLO V NITRE s Divadlom Andreja Bagara dostanú ku každej inscenácii k dispozícii Edukačné listy, ktoré budú obsahovať dramatický text, informácie o autorovi dramatického textu a jeho tvorbe, o tvorcoch inscenácie a ich tvorbe, informácie o režijno-dramaturgickej koncepcii inscenácie, prípadne kópie návrhov kostýmov či scény, fotografie z inscenácie, ale aj výber z divadelných recenzií a doplňujúce informácie k téme inscenácie.

Kontakt a viac informácií o projekte AKO NA DIVADLO V NITRE s Divadlom Andreja Bagara: Slavka Civáňová, 0903 898 658, slavka.civanova@dab.sk, www.dab.sk

Počas celého roka pripravuje Asociácia Divadelná Nitra ďalšie aktivity projektu AKO NA DIVADLO 2017, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Kontakt a viac informácií o projekte:

Dáša Čiripová, 0904 404 217, ciripova@nitrafest.sk, www.nitrafest.sk

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.