Miroslav Lukačovič

Miroslav Lukačovič

Rodák z Revúcej je absolventom Prvého slovenského literárneho gymnázia. Neskôr vyštudovalréžiu a dramaturgiu na Akadémii umení v Banskej Bystrici (Bc., abs. 2016) ačinohernú réžiu na Janáčkovej akadémii múzických umění v Brne, v ateliéry prof. Petra Oslzlého a prof. Iva Krobota (MgA., abs. 2018), kde absolvoval réžiou inscenácieZlatý drak (text Roland Schimmelpfennig) v divadleStudio Marta v Brne.

Režijne a dramaturgicky sa podieľal na mnohých činoherných, ale aj performatívnych inscenáciách v Česku a na Slovensku. Za zmienku stojí predovšetkýmréžia autorskej performatívnej monodrámy Jeden (2017), ktorá bola účastníkom mnohých medzinárodných festivalov, réžia autorského projektu Ráj: zážitková přednáška, ktorý bol realizovaný v roku 2019 v Centre experimentálního divadla v Brne (Husa na provázku) a bol víťazom výzvy ProEntrée, ale aj réžia inscenácie Jméno (text JonFosse – 2019), ktorá mala premiéru v DílněMěstského Divadla Zlín atď.

Taktiež sa programovo venuje réžii inscenácii, určených pre detského diváka:Ako sa chytá radosť (vlastná dramatizácia básní Františka Hrubína – Bábkové divadlo na rázcestí v Banskej Bystrici – 2019), Tučňáci koláč nesvedou (text U. Hub – Divadlo Šumperk – 2019), Ako sa Osmijanko hľadal a našiel (text J. Mandel –Babadlo Prešov – 2020).

Ako asistent spolupracoval na inscenáciách´68 (text MatějNytra a kol., réžia J. A. Pitinský – HaDivadlo v Brne – 2018) aKosmické jaro (text Ladislav Smoček, réžia Zetel – Slovácké divadlo v Uherskom Hradišti– 2019).

Okrem toho pracoval ako recenzent pre portál mloki.sk, pedagóg hudobno-dramatického odboru na Základnej umeleckej škole Jozefa Rosinského v Nitre či ako lektor hudobno-textárskej dielne na medzinárodnom umeleckom festivale LETAVY.

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.