Uviedli sme premiéru skvelej komédie Dámsky krajčír

Uviedli sme premiéru skvelej komédie Dámsky krajčír

19. 11. 2018

Divadlo Andreja Bagara (DAB) uviedlo v piatok 16. novembra premiéru inscenácie Dámsky krajčír. Ide o jednu z najznámejších hier francúzskeho autora Georgesa Feydeaua, ktorý je často považovaný za zakladateľa moderného poňatia situačnej komédie. Jeho hry sú plné fantázie, plynú v  hektickom tempe a je pre ne typické dokonalé kompozičné vypracovanie.

Inscenácia rozpráva príbeh o doktorovi Moulineauxovi, klamárovi a sukničkárovi, ktorý skrýva svoje časté nevery pred dôverčivou manželkou a podozrievavou svokrou. Moulineaux potrebuje vymyslieť, ako a kde by sa mohol venovať svojim tajným schôdzkam, a tak si od priateľa prenajme byt. Netuší však, že je to bývalý krajčírsky salón, hlavnému hrdinovi tak nezostáva nič iné, iba predstierať, že je dámsky krajčír.

Komédia Dámsky krajčír poskytuje priestor pre herecké výkony, plynie vo veľmi rýchlom tempe a je plná nečakaných scén a gagov.

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

   

 

  

 

  

 

  

 

  

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.