Ocenenie Dosky pre DAB

DOSKY 1996
POVRAZ S JEDNÝM KONCOM – Michal Dočolomanský (Lips) – Najlepší mužský herecký výkon (nominácia)
POVRAZ S JEDNÝM KONCOM – Alexandra Grusková – Najlepšia scénografia (nominácia)
POVRAZ S JEDNÝM KONCOM – kolektív tvorcov – Objav sezóny (nominácia)

DOSKY 1997
ZÁVEJE – Alexandra Grusková – Najlepšia scénografia (nominácia)
VEČERA NAD MESTOM – Ľubomír Burgr – Najlepšia scénická hudba (nominácia)

DOSKY 1998
PYTAČKY / MEDVEĎ – Peter Zagar – Najlepšia scénická hudba (OCENENIE)
HRÁME DURÁKA – Alexandra Grusková – Najlepšie kostýmy (OCENENIE)

HRÁME DURÁKA – Najlepšia inscenácia sezóny (nominácia)
HRÁME DURÁKA – Valentin Kozmenko-Delinde – Najlepšia réžia (nominácia)
HRÁME DURÁKA – Valentin Kozmenko-Delinde – Najlepšia scénografia (nominácia)
HRÁME DURÁKA – Eva Pavlíková (Murzavecká) – Najlepší ženský herecký výkon (nominácia)
SLEČINKA – Ján Zavarský – Najlepšia scénografia (nominácia)

DOSKY 1999
MACBETH – Najlepšia inscenácia sezóny (OCENENIE)
MACBETH – Vladimír Morávek – Najlepšia réžia (OCENENIE)
MACBETH – Alexandra Grusková – Najlepšia scénografia (OCENENIE)
MACBETH – Adela Gáborová (Lady Macbeth) – Najlepší ženský herecký výkon (OCENENIE)
FIDLIKANT NA STRECHE – Marián Slovák (Tovje) – Najlepší mužský herecký výkon (OCENENIE)

MACBETH – Marián Labuda (Macbeth) – Najlepší mužský herecký výkon (nominácia)
MACBETH – Daniel Fikejz – Najlepšia scénická hudba (nominácia)
FIDLIKANT NA STRECHE – Najlepšia inscenácia sezóny (nominácia)
FIDLIKANT NA STRECHE – Jozef Bednárik – Najlepšia réžia (nominácia)
FIDLIKANT NA STRECHE – František Perger – Najlepšia scénografia (nominácia)

DOSKY 2000
ČAJKA – Marek Brezovský (in memoriam) – Najlepšia scénická hudba (OCENENIE)
ČAJKA – Najlepšia inscenácia sezóny (nominácia)
ČAJKA – Svetozár Sprušanský – Najlepšia réžia (nominácia)
ČAJKA – Lenka Barilíková (Máša) – Najlepší ženský herecký výkon (nominácia)
ČAJKA – Alexandra Grusková – Najlepšia scénografia (nominácia)
BÁTHORYČKA – Henrich Leško – Najlepšia scénická hudba (nominácia)

DOSKY 2001
HRA SNOV – Aleš Votava (in memoriam) – Najlepšia scénografia (OCENENIE)
HRA SNOV – Gedrius Puskunigis – Najlepšia scénická hudba (OCENENIE)

HRA SNOV – Najlepšia inscenácia sezóny (nominácia)

DOSKY 2002
GRÉK ZORBA – Božidara Turzonovová (Madame Hortenzia) – Najlepší ženský herecký výkon (nominácia)
VYBERAČ – Marcel Ochránek (Vyberač) – Najlepší mužský herecký výkon (nominácia)

DOSKY 2003
TRI SESTRY – Najlepšia inscenácia sezóny (OCENENIE)
TRI SESTRY – Svetozár Sprušanský – Najlepšia réžia (OCENENIE)
TRI SESTRY – Andrea Bartha – Najlepšie kostýmy (OCENENIE)

TRI SESTRY – Andrea Bartha – Najlepšia scénografia (nominácia)
TRI SESTRY – Daniela Kuffelová (Máša) – Najlepší ženský herecký výkon (nominácia)
MARIŠA – Jan Antonín Pitínský – Najlepšia réžia (nominácia)
MARIŠA – Juraj Fabry – Najlepšia scénografia (nominácia)
MARIŠA – Alexandra Grusková – Najlepšie kostýmy (nominácia)

DOSKY 2005
KABARET – Ľudmila Várossová – Najlepšie kostýmy (nominácia)
SVÄTENIE JARI – Peter Zagar – Najlepšia scénická hudba (nominácia)
NORWAY.TODAY – Ladislava Fekete (réžia) – Objav sezóny (nominácia)
NORWAY.TODAY – Eva Rácová – Najlepšia scénografia (nominácia)   

DOSKY  2007
PORTIA COUGHLANOVÁ – Zuzana Kanócz (Portia Coughlanová) – Najlepší ženský herecký výkon (OCENENIE)
PORTIA COUGHLANOVÁ – Pavol Andraško – Najlepšia scénografia (OCENENIE)

PORTIA COUGHLANOVÁ – Najlepšia inscenácia sezóny (nominácia)
HEDA GABLEROVÁ – Alexandra Grusková – Najlepšia scénografia (nominácia)
HEDA GABLEROVÁ – Alexandra Grusková – Najlepšie kostýmy (nominácia)

DOSKY 2008
RODINNÉ STRIEBRO – Objav sezóny – monotematická sezóna hier slovenskej klasiky (OCENENIE)
MATKA – Daniela Kuffelová (Matka) – Najlepší ženský herecký výkon (OCENENIE)
PIARGY – Peter Čanecký – Najlepšie kostýmy (OCENENIE)

STATKY ZMÄTKY – Ľubomír Vajdička – Najlepšia réžia (nominácia)
VŠETKO ZA NÁROD – Najlepšia inscenácia sezóny (nominácia)
VŠETKO ZA NÁROD – Eva Pavlíková – Najlepší ženský herecký výkon (nominácia)
VŠETKO ZA NÁROD – Pavol Andraško – Najlepšia scénografia (nominácia)

DOSKY 2009
VIŠŇOVÝ SAD – Jevgenij Libezňuk (Lopachin) – Najlepší mužský herecký výkon (OCENENIE)

DOSKY 2010
MŔTVE DUŠE – Marián Čekovský – Najlepšia scénická hudba (OCENENIE)
MŔTVE DUŠE – Richard Stanke (Čičikov) – Najlepší mužský herecký výkon (nominácia)

DOSKY 2011
KUCHYŇA – Péter Polgár – Najlepšia scénografia (OCENENIE)
KUCHYŇA – Péter Polgár – Najlepšie kostýmy (OCENENIE)

DOSKY 2012
DVAJA ÚBOHÍ RUMUNI HOVORIACI PO POĽSKY – Kristína Turjanová (Džina) – Najlepší ženský herecký výkon (nominácia)

DOSKY 2013
PLEŠATÁ SPEVÁČKA – Marija Havran – Najlepšie kostýmy (nominácia)

DOSKY 2014
POTKANY – Kristína Turjanová (Johnová) – Najlepší ženský herecký výkon (nominácia)

DOSKY 2015
GAZDINÁ ROBA – Najlepšia inscenácia sezóny (nominácia)
GAZDINÁ ROBA – Jakub Rybárik (Samko Jagoš) – Najlepší mužský herecký výkon (nominácia)
GAZDINÁ ROBA – Alexandra Grusková – Najlepšie kostýmy (nominácia)

DOSKY 2016
HAMLET JE MŔTVY - FAUST JE HLADNÝ – Daniela Kuffelová – Najlepší ženský herecký výkon (nominácia)
PODIVNÝ PRÍPAD SO PSOM - Tomáš Turek - Objav sezóny (OCENENIE)

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.