Nič

Nič

Premiéra21. 2. 2019
Dľžka1:30 hod.
Scéna Štúdio
Cena 3 €
Počet repríz 3

„Nič nemá zmysel, to som zistil už dávno. Takže nemá zmysel ani nič robiť. Na to som prišiel teraz.“

Divadlo Andreja Bagara v Nitre uvádza v rámci vzdelávacieho projektu Z triedy na javisko divadelnú adaptáciu románu dánskej autorky Janne Teller s názvom NIČ, ktorú v slovenskej premiére naštudovali študenti Súkromného konzervatória v Nitre pod vedením herca DAB Petra Oszlíka.

Román „Nothing“ bol vydaný v Dánsku v roku 2000, odvtedy získal množstvo ocenení a stal sa medzinárodným bestsellerom.

Pre žiakov základnej školy začína posledný školský rok. Pred tým ako vykročia do svojej budúcnosti, majú svoje plány, sny a ideály. Ich spolužiak Pierre Anthon však na začiatku školského roka nihilisticky prehlási, že nič na svete nemá zmysel, čím u všetkých vzbudí nesmiernu snahu, dokázať mu opak...

 

Inscenácia NIČ je príbehom dospievania. Príbehom o strate ilúzií a hodnôt. O hľadaní zmyslu vlastnej existencie. O tom aké krehké je detstvo. Aká krehká je hranica medzi priateľstvom a krutosťou. Príbeh o tom, ako človeku nezostane NIČ.

Cieľom vzdelávacieho projektu Z triedy na javisko v rámci, ktorého DAB v Nitre uvádza inscenáciu NIČ študentov Súkromného konzervatória v Nitre je podporiť aktivity mladých divadelníkov a umožniť mladým budúcim hercom prakticky zažiť bežnú divadelnú prevádzku.

Termíny uvedenia inscenácie NIČ v Štúdiu Divadla Andreja Bagara v Nitre:

štvrtok 21. februára 2019, 10.00 hod., 18.30 hod.

piatok 22. februára 2019, 10.00 hod.

Inscenácia NIČ je určená žiakom II. stupňa základných škôl a študentom stredných škôl. Po predstavení sa uskutoční aj diskusia s účinkujúcimi hercami, režisérom Petrom Oszlíkom a prizvaným odborníkom – psychológom Martinom Rothbauerom.

Hrajú: Nancy Batistová, Karol Filo, Zuzana Guľvášová, Andrea Klaučová, Hana Launerová, Eva Prípadová, Mária Zaujecová, Vanessa Schnurerová a.h., Radoslav Konečný a.h., Alex Šimončík a.h.

Autor

  • Janne Teller

Réžia

Kostýmy

  • kolektív

Dramaturgia

  • kolektív

Scéna

  • kolektív

Hudba

  • kolektív

Svetelný dizajn

Pedagogické vedenie

Obsadenie

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.