Divadelná sezóna Muži bez hraníc

Divadelná sezóna Muži bez hraníc

Premiéra1. 9. 2018
Dľžka0:00 hod.
Scéna
Cena
Počet repríz 0

Témou novej sezóny v Divadla Andreja Bagara v Nitre budú muži a ich svet

Po predchádzajúcej sezóne s názvom Cherchez la femme venovanej ženám DAB prenieslo pozornosť na mužov a mužský svet. Všetky pripravované premiéry v sezóne 2018/2019 prinášajú mužské témy a výrazné mužské postavy. Autori a režiséri všetkých pripravovaných titulov sú muži a jednotlivé hry dávajú príležitosť najmä mužským hereckým osobnostiam divadla. Celkovo pripravuje DAB na sezónu 2018/2019 päť premiér. Diváci sa môžu tešiť na hry Mechanický pomaranč, Dámsky krajčír, Meno, Hlava XXII a Drotár.

Téma Muži bez hraníc tak prináša strhujúcu mužskú energiu, vášeň, silu, duchaplnosť, vynaliezavosť a vtip. Toto všetko nájdu diváci DAB v jednotlivých tituloch divadelnej sezóny 2018/2019.

Tému muž a násilie bude riešiť divadelná hra Mechanický pomaranč. Jej hlavný hrdina je prototypom drzého mladíka, ktorý užíva život, neberie ohľad na nič a na nikoho, je sebecký, plný vzdoru a neuznáva žiadne pravidlá. Premiéru inscenácie v réžii Juraja Augustína uvedie divadlo v Štúdiu DAB 21. a 22. septembra 2018.

Premiéra klasickej francúzskej komédie Dámsky krajčír v réžii Juraja Bielika je naplánovaná na 16. novembra 2018 vo Veľkej sále DAB. Rieši vzťah muža a žien. Jej hlavný hrdina, doktor Moulineaux, je neuveriteľný klamár a sukničkár, ktorý prekračuje všetky hranice správania dobrého, slušného a verného manžela. Ale svoje časté klamstvá povýšil na umenie a jeho neobyčajná invencia, s ktorou skrýva svoje mnohé nevery, divákov viac pobaví ako pobúri. 

Hlavnou témou francúzskej komédie Meno je muž a rodina. Jej hlavný hrdina je úspešný realitný maklér Vincent. Jedného dňa oznámi priateľom, že jeho budúci syn sa bude volať Adolf, čo vzbudí nečakané reakcie a pohoršenie. Postupne sa odhaľujú neprekonateľné spoločenské predsudky a stereotypy v názoroch najbližších priateľov a rodiny, čo vedie k mnohým komickým až absurdným situáciám. Premiéru hry v réžii Matúša Bachynca uvedie divadlo v Štúdiu DAB 18. januára 2019.

Muž a vojna je zasa téma divadelnej adaptácie slávneho románu HLAVA XXII.  Dôstojník americkej armády Yossarian počas druhej svetovej vojny narazí na absurdnosť vojenských predpisov a byrokracie. Len vďaka svojmu humoru a nadhľadu sa vyrovnáva so situáciami, ktoré vznikajú, a zároveň poukazuje na nezmyselnosť vojny. Hru režíruje Ján Luterán. Jej premiéra je naplánovaná na 8. marca 2019 v Štúdiu DAB v Nitre.

V klasickej slovenskej veselohre Drotár sa slovenský drotár v prostredí multikultúrnej Budapešti v druhej polovici 19. storočia stretáva so stále aktuálnymi národnostnými a sociálnymi konfliktami okorenenými autorovým humorom, ale aj pletkami mladých slečien a slobodných mládencov. Inscenáciu, ktorej témou bude muž a spoločnosť, bude režírovať Lukáš Brutovský. Premiéru bude mať 25. mája 2019 v Štúdiu DAB.

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.