Made in Czechoslovakia

Made in Czechoslovakia

Premiéra16. 5. 2018
Dľžka0:00 hod.
Scéna
Cena
Počet repríz 0

I. ročník prehliadky českých a slovenských divadiel sa uskutoční 16. – 19. mája 2018

Made in Czechoslovakia

I. ročník prehliadky českých a slovenských divadiel sa uskutoční 16. – 19. mája 2018 v Divadle Andreja Bagara v Nitre s cieľom prezentovať nitrianskym divákom zaujímavé a divácky úspešné divadelné inscenácie a diela zo Slovenska a z Českej republiky.

 

Streda 16. mája 2018, 18.30 – 20.35, Veľká sála DAB v Nitre

Horácké divadlo Jihlava

J. Deml, M. Jelinek, M. T. Růžička

ZAPOMENUTÉ SVĚTLO

Príbeh divadelnej inscenácie, ktorá vznikla na základe známeho rovnomenného českého filmu v hlavnej úlohe s Bolkom Polívkom, sa odohráva v období normalizácie 80. rokov. Hlavná postava farár Holý v akejsi zapadnutej dedinke bojuje svoj márny boj za záchranu kostola a rovnako tak márne, ale vytrvalo zápasí so smrteľnou chorobou milovanej Marjánky. réžia: Matěj T. Růžička

 

Štvrtok 17. mája 2018, 18.30 – 20.50, Veľká sála DAB v Nitre

Slovenské národné divadlo

V. Schulczová, R. Olekšák

RODÁCI

Stredné Slovensko. Prvorepubliková základná škola, na ktorej vyrástlo i pár významných rodákov. Je podvečer a v školskej telocvični práve prebieha krúžok aerobiku, ktorý si vymysleli miestne ženy. Všetko preruší silná explózia. Možno spadlo lietadlo alebo niekde vybuchol plyn. Alebo čo ak sa začala vojna? Do telocvične začnú privážať obyvateľov z blízkeho okolia explózie. Medzi ľuďmi sa stupňuje napätie, spriadajú konšpiračné teórie, na povrch vyplávajú vzťahové animozity i nenávisť. V inscenácii sa predstavia herecké hviezdy Slovenského národného divadla.

réžia: Tilmann Kőhler

 

Piatok 18. mája 2018, 18.30 – 20.05, Štúdio DAB v Nitre

Slovenské komorné divadlo Martin

N. V. Gogoľ

HRÁČI

Inscenácia Hráči predstaví jedno z vrcholných diel  ruskej klasiky. Gogoľova inteligentná komédia bez kladnej postavy ponúka nielen spoločensko-kritický obraz sveta, v ktorom nie je miesto pre morálne ideály, ale aj tragikomický príbeh ľudskej ambicióznosti. Inscenácia ponúka priestor predovšetkým mladej generácii hercov martinského divadla. 

réžia: Lukáš Brutovský

 

Sobota 19. mája 2018, 17.00 – 18.00, Veľká sála DAB v Nitre

Umělecké studio Dowis

Alex Dowis

PRAŽSKÁ MYSTERIA

Svetovo unikátna výtvarná show, ktorá predstavuje originálne prepojenie výtvarných techník: maľovanie svetlom, maľovanie do piesku a rýchlomaľbu sprejom. Príbeh je vyrozprávaný iba cez ručne maľované obrazy a to všetko naživo pred zrakmi divákov. Autorom tejto show je Alex Dowis – výtvarník, scénograf, textár, režisér a herec, ktorý sa podieľa na množstve divadelných a filmových produkcií v Českej republike aj v zahraničí. V roku 2012 skončil na druhom mieste v populárnej televíznej súťaži „Československo má talent“. Jeho Light Artové vystúpenia patria v súčasnej dobe k absolútnej svetovej špičke.

Po predstavení sa uskutoční worskhop techniky maľovania svetlom.

Réžia: Alex Dowis

 

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.